Ogłoszenia parafialne 08.02.2021 r.

 • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca. O godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 • W lutym będziemy sprawować dodatkowe Msze Święte: w niedziele o 9:00 i 10:15 w dolnym kościele oraz w soboty o godzinie 19:15 tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie. Jeśli podczas pozostałych Mszy Świętych brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym, gdzie odbywa się transmisja z górnego kościoła.
 • W niedziele, w godzinach, w których odprawiane są Msze Święte, otwarta jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – w tym czasie, w ciszy, można adorować Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
 • W sobotę, 13. lutego, odbędzie się parafialny dzień skupienia. Zapraszamy tego dnia na adorację w godzinach od 9:00 do 21:00.
 • W czwartek, 11. lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Tego dnia odprawimy dodatkową Mszę Świętą o godzinie 10:00 w intencji chorych, cierpiących oraz personelu medycznego.
 • Ogłoszenie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Mszę Świętą w sobotę, 13. lutego, o godzinie 16:00 – klasy III a i b, o godzinie 17:00 klasa III c. Msze Święte będą sprawowane z formularza niedzielnego.
 • Ogłoszenie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w sobotę, 20. lutego, o godzinie 16:30. Podczas spotkania kandydaci otrzymają indeksy. Msza Święta będzie sprawowana z formularza niedzielnego.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.