Ogłoszenia parafialne 31.01.2021 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17:00.
 • Rodziców razem z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą w sobotę, 6. lutego, o godzinie 16:00. W tę sobotę zapraszamy rodziców i uczniów chodzących do szkoły podstawowej nr 5.
 • W lutym będziemy sprawować dodatkowe Msze Święte: w niedziele o 9:00 i 10:15 w dolnym kościele oraz w soboty o godzinie 19:15 tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie. Jeśli podczas pozostałych Mszy Świętych brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym, gdzie odbywa się transmisja z górnego kościoła.
 • W niedziele, w godzinach, w których odprawiane są Msze Święte, otwarta jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – w tym czasie, w ciszy, można adorować Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
 • We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte będą odprawiane o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 16:30, 18:00, 20:00 oraz o 9:00 w dolnym kościele. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. O godzinie 17:00 odbędzie się Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci i rodziców. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godziny 21:00.
 • W sobotę o godzinie 17:00 zapraszamy na modlitwę różańcową z racji pierwszej soboty miesiąca.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach Świętych „kolędowych”. Dziękujemy za obecność, życzliwość, troskę oraz ofiary składane na utrzymanie parafii. Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy Świętej wyznaczonej dla swojej ulicy zapraszamy na ostatnią już Mszę Świętą „kolędową” w sobotę o godzinie 10:00. Pragniemy również bardzo serdecznie przeprosić mieszkańców bloku przy ul. Kościuszki 8, który przez pomyłkę został pominięty. Bardzo przepraszamy i również zapraszamy Was na tę Mszę Świętą w najbliższą sobotę o godzinie 10:00.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.