Ministranci i lektorzy

Zapraszamy ministrantów i bielanki na wycieczkę na początek roku w parafii. Wycieczka do Sokółki (miejsce cudu eucharystycznego) i Świętej Wody (Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej).

Wycieczka odbędzie się w dniu 22 września. Wyjazd o godz. 8:40 z parkingu przy ulicy Okrzei – czyli spotykamy się około 8:30.

Około 12 powinniśmy przyjechać do Sokółki. Tam odprawimy Mszę (tzn. ja to zrobię – ks. Jarosław ;-), nawiedzimy kaplicę cudu eucharystycznego i „pokręcimy się” po okolicy (każdemu stawiam lody – znowu ja – ksiądz). Między godziną 14 a 15 przejedziemy do Świętej Wody – tam zwiedzimy piękny teren sanktuarium i zjemy kiełbaskę „z ogniska”. Teren sanktuarium jest pełen atrakcji dla najmłodszych: jest możliwość pogrania w piłkę (tylko trzeba ją ze sobą zabrać z Mińska), skorzystania z placu zabaw – no, ogólnie spędzenia bardzo miłego czasu na świeżym powietrzu.

W miarę możliwości zapraszam do wzięcia udziału w wycieczce również rodziców lub rodzeństwo ministrantów. Ile będzie miejsc – tego nikt nie wie. Wszystko zależy od ilości chętnych. Ewentualnie nie wykluczam możliwości towarzyszenia nam prywatnym samochodem.

 

 

Informacje na temat cudu eucharystycznego:

http://www.sokolka.archibial.pl/wydarzenie_eucharystyczne/

http://idziemy.pl/wiara/cud-w-sokolce/

https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,1205,czy-w-sokolce-mial-miejsce-cud.html

https://www.pch24.pl/sokolka–swiatynia-cudu-eucharystycznego-ustanowiona-sanktuarium,50334,i.html