Kółka Różańcowe

Obecnie przy parafii św. Antoniego z Padwy funkcjonuje 16 kółek różańcowych (14 żeńskich i 2 męskie). Większość z nich istnieje od założenia parafii, czyli od 1984 roku.

Kółko różańcowe liczy – stosownie do ilości tajemnic różańcowych – 20 osób. Każda z osób jest zobowiązana do rozważenia 1 dziesiątki różańca dziennie i odmówienia 1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i 1 Chwała Ojcu. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały różaniec, a poszczególne osoby zyskują łaski przypisane odmówieniu wszystkich 4 części różańca.

Kółka różańcowe modlą się w intencji papieża, za Kościół święty, biskupów i kapłanów, siostry zakonne, o święte powołania kapłańskie i zakonne, oraz za rodziny naszej parafii i ojczyznę.

Spotkania formacyjne kółek różańcowych odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, podczas których to następuje wymiana tajemnic różańcowych. Zaś każdego 13-go dnia miesiąca członkowie kółek różańcowych prowadzą całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz procesję fatimską wokół kościoła.