Ogłoszenia parafialne 14.02.2021 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17:00.
 • W lutym będziemy sprawować dodatkowe Msze Święte: w niedziele o 9:00 i 10:15 w dolnym kościele oraz w soboty o godzinie 19:15 tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie. Jeśli podczas pozostałych Mszy Świętych brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym, gdzie odbywa się transmisja z górnego kościoła.
 • W niedziele, w godzinach, w których odprawiane są Msze Święte, otwarta jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – w tym czasie, w ciszy, można adorować Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
 • Środa popielcowa. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to czas rozważania zbawczej męki Jezusa Chrystusa. Porządek Mszy Świętych tego dnia: 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 15:00, 16:30 (dla rodziców z dziećmi), 18:00, 19:00, 20:00 w górnym kościele oraz o godzinie 9:00 i 10:15 w dolnym kościele. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy (3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy (od pokarmów mięsnych). Przypominamy także o podejmowaniu postu w piątki. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek  domaga się od chrześcijanina podjęcia innej formy pokuty.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00 (po Mszy Świętej o godzinie 8:30), 17:00 (dla rodziców z dziećmi), 19:00 oraz o 15:30 (po Mszy Świętej o godzinie 15:00).
 • Ogłoszenie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w sobotę, 20. lutego, o godzinie 16:30. Podczas spotkania kandydaci otrzymają indeksy. Msza Święta będzie sprawowana z formularza niedzielnego.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.