Ogłoszenia parafialne z dnia 05. 11. 2017 r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 listopada 2017 r.

 

1. Dzisiaj, po sumie odbędzie się adoracja i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Dziś zapraszamy na Mszę Św. o g 16.00 Rodziców i dzieci klas III.

3. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 z wypominkami.

4. Do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Mszę św. listopadową za zmarłych sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 natomiast od godz. 17.00 czytamy imiona i nazwiska polecanych w tej Eucharystii.

6. W sobotę – 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości. W Święto Niepodległości, udekorujmy nasze domy biało-czerwonymi flagami. W naszym kościele Msze św. będą odprawione o g. 7.00, 7.45. 8.30 wieczorem o 17.15- Msza gregoriańska za zmarłych i o godz. 18.00.

7. Uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w Mińsku Mazowieckim w piątek 11 listopada. Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny zostanie odprawiona 11 listopada o g. 12.30 w kościele Narodzenia N.M.P.

8. Prosimy o nabywanie miesięczników i pism religijnych, które są w kiosku.

9. Akcja Katolicka działająca w naszej parafii zaprasza dziś po Mszach świętych do wzięcia udziału w losowaniu tytułu książki, by następnie zakupić we własnym zakresie i przekazać je jako świąteczny prezent od św. Mikołaja dla dzieci z polskiej szkoły podstawowej w Szumsku na Litwie. Zbierane będą równie ofiary, które przeznaczymy na zakup słodyczy i drobnych upominków dla uczniów z Szumska.

10. Gazety i czasopisma są w kiosku. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku możemy nabyć-różańce, Pismo Święte.

 

Dziękując Bogu za dar życia, powołania do świętości oraz za dar wolnej Ojczyzny, polećmy MATCE BOŻEJ – nasze rodziny i Ojczyznę. Pod Twoją Obronę ……