Ogłoszenia parafialne z dnia 03.12.2017 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017

1. Dziś I niedziela miesiąca o godz. 12.30 Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z procesją Eucharystyczną – zapraszamy parafian, ministrantów, lektorów, bielanki.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zachęcamy parafian do godnego przeżycia Adwentu. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty Roraty o godz. 6.45 w kościele dolnym. Udział w roratach jest wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Wraz z Maryją oczekujmy na dar Nowych Narodzin Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Rodziców, Dziadków wraz z Dziećmi, Młodzież do licznego udziału we Mszy św. Roratniej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po Mszy św. Adoracja z Godziną Świętą.

4. W piątek 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. zapraszamy na tzw. Godzinę Świętą od godz. 12.00 do 13.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Serca Pana Jezusa.

5. Rekolekcje Adwentowe. W sobotę 9.12 Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 wraz z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.
W niedzielę 10.12 program sprawowanych Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Natomiast o godz. 17.00 będzie koncert pieśni Adwentowych w wykonaniu Oktetu Wokalnego – Manufaktura Dźwięku
W poniedziałek i wtorek 11 i 12 Msze św. Rekolekcyjne:
• 6.45 – roraty,
• 8.30 i 10.00 z nauką dla wszystkich,
• 17.00 dla dzieci i rodziców,
• 18.30 z nauką dla wszystkich
• 20.00 Msza święta z nauką dla Młodzieży, Studentów i dłużej pracujących.
• Godz. 11.00 – Różaniec
• Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45
• Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania podczas Eucharystii i w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu

Na czas rekolekcji zaprosiliśmy księży z KUL-u, aby można było skorzystać ze spowiedzi. Przypominamy, że w ostatnim tygodniu adwentu, ani w wigilię nie będzie dodatkowych księży spowiedników.

13 grudnia – dzień fatimski Adoracja Najświętszego Sakramentu poprzez cały dzień

6. Bardzo prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko kościele, gdyż zebrany fundusz przeznaczamy na cele parafialne. Dzisiaj opłatki możemy nabyć w sali po prawej stronie przy wyjściu z kościoła, a w dni powszednie w zakrystii kościelnej i kancelarii parafialnej.
Dzieci z Kółek Różańcowych rozprowadzają sianko i ozdoby choinkowe, jako dar naszych serc dla potrzebujących.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarze na nowy rok w kiosku.

8. Akcja Katolicka wraz z ks. Michałem zawiozła nasze dary książkowe i słodycze do Szumska. Bóg zapłać za dar serca parafianom.

9. Klerycy z Diecezjalnego Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają, Rodziców z Dziećmi, Dziadków na spektakl pt. „Wielka wyprawa”. Jego kanwą są znane polskie piosenki dla dzieci śpiewane przez wiele pokoleń, w oryginalnym opracowaniu wokalnym i muzycznym. Wyjazd na spektakl zaplanowany został na 16.12 o godz. 14.00 z parkingu przy ul. Okrzei. Cena 10 zł. Zapraszamy Rodziców, dzieci, Młodzież do miłej zabawy. Zapisy w zakrystii po wszystkich Mszach świętych.

Polecajmy intencje Ojczyzny, oraz czas adwentu i rekolekcji Matce Bożej. – Pod Twoją Obronę.