Ogłoszenia parafialne z dnia 10.12.2017

1. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.45. Udział w roratach jest wyrazem naszej wiary na przyjście Pana. Wraz z Maryją oczekujmy na dar Nowych Narodzin Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Rodziców, Dziadków wraz z Dziećmi, Młodzież do licznego udziału we Mszy św. Roratniej.

2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe pod hasłem: Czuwajcie i módlcie się.
Dziś program sprawowanych Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
Natomiast o godz. 17.00 będzie koncert pieśni Adwentowych w wykonaniu Oktetu Wokalnego – Manufaktura Dźwięku

W poniedziałek i wtorek 11 i 12 Msze św. Rekolekcyjne:
• 6.45 – roraty,
• 8.30 i 10.00 z nauką dla wszystkich,
• 17.00 dla dzieci i rodziców,
• 18.30 z nauką dla wszystkich,
• 20.00 Msza święta z nauką dla Młodzieży, Studentów i dłużej pracujących.

• Godz. 11.00 – Różaniec
• Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45
Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania podczas Eucharystii i w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu

3. Na czas rekolekcji zaprosiliśmy księży z KUL-u, aby można było skorzystać ze spowiedzi. Przypominamy, że w ostatnim tygodniu adwentu, ani w wigilię nie będzie dodatkowych księży spowiedników.

4. W sobotę 16.12 odwiedzimy w domach  Osoby chore. W zakrystii po Mszach świętych można zgłaszać te Osoby.

5. W środę, 13 dnia miesiąca przeżywamy w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na osobistą modlitwę do kaplicy Serca Pana Jezusa od g. 9.00 do 18.00.

6. Bardzo prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko kościele, gdyż zebrany fundusz przeznaczamy na cele parafialne. Dzisiaj opłatki możemy nabyć w sali po prawej stronie przy wyjściu z kościoła, a w dni powszednie w zakrystii kościelnej i kancelarii parafialnej.
Dzieci z Kółek Różańcowych rozprowadzają sianko i ozdoby choinkowe, jako dar naszych serc dla potrzebujących.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarze na nowy rok w kiosku.

8. Klerycy z Diecezjalnego Seminarium Duchownego diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają, Rodziców z Dziećmi, Dziadków na spektakl pt. „Wielka wyprawa”. Jego kanwą są znane polskie piosenki dla dzieci śpiewane przez wiele pokoleń, w oryginalnym opracowaniu wokalnym i muzycznym. Wyjazd na spektakl zaplanowany został na 16.12 o godz. 14.00 z parkingu przy ul. Okrzei. Cena 10 zł. Zapraszamy Rodziców, dzieci, Młodzież do miłej zabawy. Zapisy w zakrystii po wszystkich Mszach świętych.Kancelaria w czasie rekolekcji i w najbliższą sobotę będzie nieczynna.

Polecajmy intencje Ojczyzny, oraz czas adwentu i rekolekcji Matce Bożej. – Pod Twoją Obronę…