Ogłoszenia parafialne 27.12.2020 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17:00.
 • Komunię Świętą przyjmujemy na rękę lub tradycyjnie do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę, podchodzą lewą nawą jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w kościele górnym zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej i uczestniczą w Eucharystii przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele. 
 • W Sylwestra zapraszamy na Mszę Świętą z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00. Odprawimy również Mszę Świętą o godzinie 17:00 – będzie to Msza z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00. Kancelaria będzie czynna tylko rano.
 • W nowy rok nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano. Odprawimy dodatkowe Msze Święte o godzinie 9:00 i 10:30 w dolnym kościele oraz o godzinie 19:15 w górnym kościele.
 • Z okazji I piątku miesiąca nabożeństwo z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawimy o godzinie 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 19:15 potrwa do godziny 21:00 w kościele górnym.
 • W sobotę o godzinie 17:00 odprawimy nabożeństwo różańcowe z okazji pierwszej soboty miesiąca, a o godzinie 18:00 i 19:15 odprawimy Msze Święte z formularza niedzielnego.