Ogłoszenia parafialne 20.12.2020 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17:00.
 • Komunię Świętą przyjmujemy na rękę lub tradycyjnie do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę, podchodzą lewą nawą jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w kościele górnym zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej i uczestniczą w Eucharystii przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele. 
 • Zapraszamy na roraty sprawowane o godzinie 6:45 do czwartku włącznie.
 • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godziny 9:00 do 12:00. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.
 • Opłatki, sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne można nabyć w sali przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo, aby w jej imieniu roznosił opłatki do naszych mieszkań.
 • Duszpasterstwo Rodzin naszej parafii oferuje możliwość odbycia mediacji pod okiem profesjonalnego świeckiego mediatora. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 • Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę: rano podczas Mszy Świętych, dla seniorów od 10:00 do 11:00 w dolnym kościele i od 17:00 do 20:00 w górnym kościele. W czwartek spowiedź podczas porannych Mszy Świętych.
 • Porządek świąteczny:
  1. W wieczór wigilijny odprawimy dwie pasterki: o godzinie 22:00 i 24:00.
  2. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16:00.
  3. W piątek, sobotę i niedzielę odbędą się dodatkowe Msze Święte w dolnym kościele o godzinie 9:00 i 10:30.
  4. W drugi dzień świąt wieczorem odprawimy Msze Święte o godzinie 18:00 i 19:15. Będą to Msze Święte z formularza niedzielnego.
  5. Transmisje Mszy Świętych na parafialnym FB: wigilia o 22:00 oraz trzy kolejne dni o 10:00.