Ogłoszenia parafialne 28.08.2022 r.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dziś nowego wikariusza ks. Krzysztofa Szczepanika, a także kleryka Wojciecha Wielądka, który został skierowany na praktyki duszpasterskie do naszej parafii. Życzymy ks. Krzysztofowi i klerykowi Wojciechowi Bożego Błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego i wiele radości w posłudze.  
 2. Dziś o godz. 18.30  zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które odprawimy w intencji trzeźwości naszego Narodu oraz podróżujących i wypoczywających prosząc o błogosławieństwo Boże.
 3. Dziś w naszej parafii są zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy w Obronie Chrześcijan zmieniającego kodeks karny w zakresie: „Złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych”. Podpisy będą zbierane po Mszach św. Do ważności potrzebny jest nr Pesel.
 4. Od czwartku 1 września wraca Msza św. o godz. 8.30 od poniedziałku do soboty a w niedzielę o godz. 16.00 i 18.00 oraz o godz. 9.00 w dolnym kościele. . Nie będzie już Mszy św. o godz. 19.00.
 5. W czwartek 1.09 przypada 83 rocznica Wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 w intencji Ojczyzny oraz wszystkich  poległych i pomordowanych podczas wojny.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godzinie 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dodatkowa Eucharystia o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz o 17.00 z udziałem rodziców z dziećmi, Szczególnie tych które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej (klasy 4). Spowiadamy od godz. 16.45, a także po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00 w górnym kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do rana w sobotę.
 7. W I sobotę miesiąca za zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.00 i Eucharystie wynagradzającą za nasze grzechy i wszystkich ludzi o godz. 18.00.
 8. Kancelaria w tym tygodniu jest czynna od poniedziałku do soboty (oprócz piątku) rano w godz. od 9.00 do 10.00, a wieczorami tylko we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do 20.00.
 9. Rodziców wraz z dziećmi, młodzież oraz nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. o Boże Błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na Nowy Rok Szkolny: w przyszłą niedzielę 4.09 o godz. 11.15. Prosimy, aby w tym tygodniu przystąpić do sakramentu pokuty.
 10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Numer konta parafialnego jest podany na stronie parafialnej i w gablocie. 
 11. Przy wyjściu z kościoła znajduje się książka pt.: „Rodzice i dzieci”. Książka ta jest bardzo dobrą lekturą dla Małżeństw i Rodzin oraz przygotowujących się do Małżeństwa. Ofiary składane przy tej okazji są cegiełką na remont kościoła. Minimalny koszt cegiełki to 30 zł.
 12. Zapraszamy rodziców na katechezę chrzcielną, którzy chcą ochrzcić swoje dziecko we wrześniu. Katecheza odbędzie się w środę o godz. 19.00.
 13. Apostolat Złota Róża organizuje pielgrzymkę na Zlot Apostolatu w Kodniu w sobotę 10.09. Zapisy pod nr tel. 606 956 752.
 14. Siostry Loretanki zapraszają na odpust do Loretto w niedzielę 11 września. Zapisy w biurze Radia Maryja. Zbiórka przy ul. Zachodniej o godz. 8.00
 15. Polećmy nasze intencje Bogu za przyczyną Maryi prosząc o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie i w świecie, a także o Boże błogosławieństwo na kończące się wakacje i nowy rok szkolny: Pod Twoją obronę…