Ogłoszenia parafialne – 26.07.2020 r.

  • Dziś po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy. Wjazd na teren kościoła bramą od ul. Wyszyńskiego. Tego dnia ofiary składane na tacę oraz przy poświęceniu pojazdów, przeznaczone są w całości na aktualnie prowadzone inwestycje: remont kaplicy adoracji oraz remont schodów wejściowych do górnego kościoła. Projekty tych inwestycji znajdują się w gablotach przed kościołem.
  • W kaplicy N.S.P. Jezusa zostało wykonane następujące prace: wymiana podłogi wraz z ogrzewaniem podłogowym, założony gres, wymienione zostały okna na aluminiowe, kanały wentylacyjne, pomieszczenie na zakrystie, wydzielone pomieszczenie na konfesjonał zamykany, szyba zabezpieczające na czas adoracji Najświętszego Sakramentu, elektryka wraz z oświetleniem kaplicy, ściany z betonu architektonicznego, 16 ławek drewnianych z klęcznikami, został namalowany obraz Pana Jezusa w ołtarzu głównym i obraz Matki Bożej Stolicy Mądrości w bocznej wnęce kaplicy, zakupiona została monstrancja i kustodia, tabernakulum, Droga Krzyżowa, zostały wymienione drzwi (EiS30) do kaplicy, łazienki. Ponadto przy kaplicy zostało zrobiona łazienka, i pomieszczenie socjalne, odnowiona klatka schodowa. Zdjęcia wykonanych prac można zobaczyć w gablocie.

Prace oczekujące Jeszcze czekamy na wykonanie urządzenia wentylacyjnego, czujników alarmu i kamer do monitoringu, umeblowania zakrystii i konfesjonału zamykanego (krzesło, klęcznik), odebrania ołtarza i ambonki, krzyża i obrazu Ducha Świętego na desce, zrobienie krzeseł dla celebransa i ministrantów, dwóch obrazów: św. Jana Pawła II, i bł. Piotra Jerzego Frasattiego, poręczy przy schodach w klatce do górnego kościoła.

Przy schodach wejściowych zewnętrznych mamy do odebrania przykrycie muru schodowego granitem i poręczy metalowych  do remontowanej części schodów. 

Bóg zapłać za złożone do tej pory wszelkie ofiary, także za dzisiejsze. Ofiary można składać także na konto parafialne.

  • Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które odprawimy prosząc o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny i wszystkich podróżujących.
  • W czasie wakacji w lipcu i w sierpniu w niedzielę nie ma Mszy o godz. 16.00, a w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty nie ma Mszy św. o godz. 8.30.
  • Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna: od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 10.00 oraz we wtorki i czwartki w godz. 19.00 – 20.00
  • W tę sobotę przypada I sobota miesiąca zapraszamy. Modlitwę różańcowa wynagradzająca za nasze grzechy i dzisiejszego człowieka  będzie o godz. 17.00
  • Codziennie, oprócz niedziel, w górnym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 do 18:00.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja w dniach 2 – 3 sierpnia  organizuje pielgrzymkę do Sokółki i innych sanktuariów Podlasia. Zapisy w Biurze Radia Maryja.  
  • Polećmy Matce Bożej nasze Rodziny, nas kapłanów, wszystkich podróżujących a szczególnie kierowców i prośmy o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Pod Twoją obronę