Ogłoszenia parafialne 13.06.2021 r.

 • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową świętego Antoniego z Padwy. Kazania głosi ksiądz Dariusz Mikołajczyk – Bóg zapłać za posługę. Główna Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 12:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 8:00 do 21:00. Różaniec Fatimski odprawimy o godzinie 17:00. Zwyczajem lat ubiegłych będziemy mogli zabrać do naszych domów chleb świętego Antoniego, który przypomina o dobroczynnej działalności naszego Patrona. Zebrane przy tej okazji ofiary przekażemy na cele dobroczynne.
 • Dzisiaj o godzinie 18:00 ksiądz biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą w ramach diecezjalnego uwielbienia Serca Bożego. W łączności z księdzem biskupem Mszę w naszej parafii będzie sprawował ksiądz proboszcz. Po Mszy Świętej dokonamy aktu poświęcenia parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Wczoraj dzieci z klas czwartych razem z rodzicami i swoimi bliskimi przeżywali rocznice pierwszej Komunii Świętej. Bóg zapłać rodzinom, katechetom p. Annie, p. Gertrudzie i ks. Jarosławowi za przygotowanie tej uroczystości, kapłanom za posługę w konfesjonale oraz p. Adamowi organiście, s. Dianie zakrystiance i p. Januszowi kościelnemu.
 • Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki. Podczas spotkania porozmawiamy o odchodzeniu przez dzieci od wiary i wartości przekazywanych przez rodziców oraz o stosunku Kościoła do osób o skłonnościach homoseksualnych. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18. czerwca, o godzinie 19:00 w górnym kościele. Ksiądz Marek będzie również odprawiał Mszę o godzinie 18:00 podczas której wygłosi kazanie.
 • Msza Święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w piątek, 25. czerwca, o godzinie 16:30 w górnym kościele.
 • Od 21. do 25. czerwca, o godzinie 19:30 będziemy sprawowali Msze Święte na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy według następującego porządku:
  21. czerwca – szkoła nr 1
  22. czerwca – szkoła nr 5
  23. czerwca – szkoła ze Stojadeł  
  24. czerwca – liceum ogólnokształcące  
  25. czerwca – studenci

  Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami, nauczycieli, dyrekcje oraz studentów.