Ogłoszenia parafialne – 03.03.2019 r.

Dziś rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Młodzi trzeźwi  wolni. Na czas wielkiego postu podejmujmy przyrzeczenia trzeźwościowe i ofiarujmy cierpienia i modlitwę w tej intencji.

Dzisiaj o g. 16.00 kolejna Eucharystia z udziałem Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji trzeźwości naszego Narodu i dobre przeżycie okresu wielkiego postu.

W środę 06.03 rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas rozważania zbawczej męki Jezusa Chrystusa. W tym okresie powstrzymujemy się od uczestniczenia w zabawach oraz wyrzekamy się dozwolonych przyjemności.

W Środę Popielcową, Msze św. będą odprawione o g. 7.00, 8.30, suma o 10.00, po południu o 16.30 – dla szkół następnie o 18.00 i 19.30. W czasie wszystkich Mszy św. odbędzie się posypanie głów poświęconym popiołem. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nie czynna.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Godziną Świętą.

W piątek, 08.03 zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 9.00 (po Mszy św. o godz. 8.30, następnie o godz. 17.00  dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i osób dorosłych dłużej pracujących.

Zachęcamy, do podtrzymywania pięknej tradycji i odprawiania Drogi Krzyżowej w niedzielę po sumie.

W pierwszą niedzielę postu, 10.03 o g. 15.00 odprawimy pierwsze Gorzkie Żale. Zachęcamy do udziału w tym polskim nabożeństwie.

Są jeszcze wolne miejsca na kolonie parafialne dla dzieci w Kacwinie w dn. 1 – 10.07. Zapisy u ks. Łukasza – dziś po mszy lub w kancelarii parafialnej we wtorek lub sobotę.

Prosimy o nabywanie prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest  Pismo święte, czasopisma religijne. Tygodnik – Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela, Miłujmy się. Ponadto w kiosku parafialnym można nabyć bardzo cenną książkę – Kształcenie charakteru o. Pirożyńskiego.

Polećmy Matce Bożej nasze rodziny.        Pod Twoją Obronę…