Niech Twoja modlitwa będzie żywa!

Jak modli się ksiądz? Jak modli się mąż i ojciec czwórki dzieci? Co mi daje modlitwa? Po co spotkanie o modlitwie? A może ludzie woleliby posłuchać o jakichś egzorcyzmach albo po prostu o czymś bardziej kontrowersyjnym? Tyle teraz chodliwych tematów związanych z Kościołem…

A jednak jesteśmy przekonani, że jak pisał jeden z wielkich angielskich konwertytów, „nie ma na świecie zagadnienia dla nas ważniejszego niż kwestia naszego stosunku do Boga. Od niej zależy wszystko. Jest to mądrość mądrości.” Właśnie tak. A odbiciem tego stosunku, naszej relacji z Bogiem jest ona – modlitwa. Jest ona jak krew w żyłach, jak czułe słowa między zakochanymi, jak odpowiednie przyprawy w kuchni… niby można bez, ale czy na pewno?

Jakość naszej modlitwy mówi prawdę o naszym stosunku do Boga. Słów i poglądów na temat wieczornego paciorka nie będziemy tu przytaczać. Chcemy spojrzeć na modlitwę jak na najbardziej konkretną i rzeczywistą sprawę na tym świecie. Nie w oderwaniu od prozy życia, ale właśnie pośród niej, w naszej codzienności. Dlatego właśnie majowe spotkanie będzie katechezą w formie świadectw: konkretni ludzie staną przed nami i odpowiedzą na pytanie jak ja się modlę? I co z tego mam? Zapraszamy!