Ogłoszenia parafialne z dnia 25.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 

  1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Bóg zapłać za otwartość, życzliwość naszych parafian. Dziękujemy Bogu za wspólną modlitwę i ofiary złożone przy okazji Kolędy na potrzeby parafii.
  2. Dzisiaj po sumie Koła Różańcowe odprawiają nabożeństwo drogi krzyżowej. O g. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną. Zapraszamy Parafian, Biel, Ministrantów, Lektorów i Asystę Kościelną.
  3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiadamy w ciągu tygodnia podczas Mszy świętych porannych i wieczornych. W piątek po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
  4. W sobotę 03.03 o godz. 19.00 zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa będzie w formie teatru cieni wraz z muzyką i śpiewem zespołu „Daj spokój”. Zapraszamy do kościoła dolnego. Wieczorna Msza święta tego dnia będzie w górnym kościele.
  5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu 04 marca i będą trwały do 07 marca. Nauki rekolekcyjne będą głosić Ojcowie Paulini z Warszawy. Program rekolekcji wywieszony jest na plakatach i banerze przed kościołem.
  6. Zachęcamy do lektury tygodników: Idziemy, NiedzielaGość Niedzielny. Tygodniki do nabycia w sklepiku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
  7. Dziś po Mszach świętych Kościół w Polsce zbiera dobrowolne ofiary na dzieła Misyjne Ad gentes. Ofiary można złożyć do puszek przy wyjściu z Kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  8. Z powodu choroby nie dotarł do naszej parafii zapowiadany tydzień temu ks. Robert Wielądek Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w naszej Diecezji. Jest natomiast wśród nas p. Piotr Goławski odpowiedzialny w naszym dekanacie św. Antoniego za Duszpasterstwo Rodzin z ramienia świeckich opiekunów, który teraz skieruje do nas kilka słów. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie spotkanie z p. Piotrem pod tytułem: Co to znaczy kochać Zapraszamy Młodzież, Małżeństwa, Rodziców.
  9. Polecajmy Matce Bożej nasze rodziny i prośmy o dobre przeżycie rekolekcji. POD TWOJĄ OBRONĘ.

Przestrzegamy przed osobami, które od dłuższego czasu zbierają ofiary na schodach i na terenie kościelny. Nikt nie otrzymał takiego pozwolenia od naszej parafii ani z kurii biskupiej. Nie wiemy na co są zbierane ofiary. Nikt nie ma prawa bez pozwolenia dokonywać zbiorek na terenie kościelnym.