Ogłoszenia parafialne z dnia 29. 10. 2017 r.

29.10.2017 r. – XXX Niedziela Zwykła

1. Składamy jeszcze raz wyrazy wdzięczności Bogu za dar Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w kopi Cudownego Obrazu, a także Tym wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia tej Uroczystości. Dziękuję za dar modlitwy i wysiłek w przygotowaniach do przyjęcia Obrazu: Kapłanom, Siostrom Loretankom, panu Organiście, Scholi, Bielankom i Ministrantom, Służbie Kościelnej, Akcji Katolickiej, Katechetom, Straży Pożarnej, Kółkom Różańcowym, Panom kościelnym, Paniom układającym kwiaty, panom sprzątającym Kościół, panom którzy zrobili konstrukcje do bramy powitalnej, Panom pracującym przy odrestaurowaniu Krzyża Misyjnego, Osobom sprzątającym teren wokół Kościoła. Bóg zapłać. W gablocie znajdują się zdjęcia, których więcej można zobaczyć na stronie internetowej – www.minskiantoni.pl

2. W ostatnią niedzielę października, Kościół w Polsce składa podziękowanie Panu Bogu za świątynie, które zostały wybudowane w wielu parafiach naszej Ojczyzny. Także my dzisiaj w czasie nabożeństwa różańcowego o g. 17.00 podziękujemy za naszą świątynię – Sanktuarium Św. Antoniego, oraz za kościoły w Zamieniu, Chrośli, Żukowie, Jana Chrzciciela w Mińsku, M.B. Jasnogórskiej na Królewcu i w Choszczówce Stojeckiej. Podziękujmy za trud jaki został włożony w wybudowanie tych świątyń przez ks. Prałata Jana Byrskiego oraz Parafian. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe.

3. Ofiary dzisiejsze są przeznaczone na budowę świątyni w Wielgolesie Brzezińskim.

4. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 17.00 NIESZPORY I PROCESJA Z WYPOMINKAMI. O godz. 18.00 pierwsza Msza św. listopadowa za zmarłych z naszych rodzin.

5. Dnia 2 listopada – DZIEŃ WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Rano Msze święte o g. 7.00. 7.45 i 8.30. O g. 9.00 różaniec z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.00 procesja z wypominkami. O godz. 18.00 druga Msza św. listopadowa.

6. Msza św. listopadowa w intencji zmarłych z wypominkami, będzie odprawiana w dni powszednie o g. 17.15, a w niedzielę o g. 16.00.

7. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne i Mszę św. listopadową w sali przy wyjściu z kościoła oraz w kaplicy Serca Pana Jezusa, a w ciągu tygodnia w kancelarii.

9. Nawiedzając cmentarze – ofiarujmy modlitwy za zmarłych i pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem poświęconym na, którym obowiązuje powaga i modlitewne skupienie.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do przystąpienia do sakramentu pokuty każdego dnia podczas Eucharystii o godz. 7.00, 7.45 i 18.00. W piątek po Eucharystii wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

11. W najbliższą niedzielę 05.11 zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. o g. 16.00.

12. Akcja Katolicka działająca w naszej parafii zaprasza osoby chętne w niedzielę 05.11 po Mszach świętych do wzięcia udziału w losowaniu tytułu książki, aby następnie zakupić ją we własnym zakresie i przekazać  jako świąteczny prezent od św. Mikołaja dla dzieci z polskiej szkoły podstawowej w Szumsku na Litwie. Zbierane będą również ofiary, które przeznaczymy na zakup słodyczy i drobnych upominków dla uczniów z Szumska.

13. Gazety i czasopisma są w kiosku. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku możemy nabyć – różańce, Pismo Święte.

W modlitwie Pod Twoja obronę podziękujmy Bogu za dar Nawiedzenia i powierzmy Jej wstawiennictwu wszystkich zmarłych. – Pod Twoją Obronę.