Ogłoszenia parafialne – 31.03.2019 r.

 1. Dziś o g. 15.00 odprawimy Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 2. 1 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. na spotkanie w dolnym kościele.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy na Mszach świętych.
  W piątek po drodze krzyżowej o godz. 19.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z możliwością sakramentu pokuty. Dzieci zapraszamy do sakramentu pokuty od godz. 16.45 W sobotę po Mszy świętej wieczornej Adoracja wraz z modlitwą różańcową wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca.
 4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00 o godz. 17.00  dla dzieci i 19.00 dla młodzieży, osób dorosłych i dłużej pracujących.
 5. 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mińsku Maz. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji na plakatach.
 6. Rodziców  i  chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci w kwietniu, zapraszamy na przygotowanie do chrztu  świętego  we czwartek 4 kwietnia o godzinie  19.00 w salce przy zakrystii dolnego kościoła. Po odbyciu przygotowania można spisać akta chrzcielne w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym niedzielę, w którą ma być udzielony sakrament chrztu.
 7. 7 kwietnia będziemy gościć wspólnotę Guadalupe z Lublina, która poprowadzi śpiewy na Mszach św. o godz. 16.00 i 18.00, a godz. 17.00 wieczór uwielbienia.
 8. W niedziele 07.04 o godz. 16.00 zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej.
 9. 12 kwietnia zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii: o godz. 19.00 dodatkowa Eucharystia o godz. 19.30 wspólna Droga Krzyżowa.
 10. List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia.
  Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie.
  W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego. Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia. Z pasterskim błogosławieństwem. +Romuald Kamiński Biskup Warszawsko-Praski
 1. Miński Caritas i Związek Harcerstwa Polskiego organizują zbiórkę produktów spożywczych dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Chętnych pragnących włączyć się w to dzieło prosimy o przyniesienie do kościoła darów w postaci herbaty, konserw, słodyczy, środków czystości i artykułów higieny osobistej. Dary można składać do kosza wystawionego w kościele, oznaczonego napisem „Polacy na Ukrainie”. Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. W kiosku można nabyć gazety Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziele.
 3. Polećmy Matce Bożej nasze Rodziny, kapłanów, Kościół Święty w intencji naszej Ojczyzny  Pod Twoją Obronę…