Ogłoszenia parafialne – 29.10.2018 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 a dzieci z rodzicami i dziadkami w poniedziałek i środę o godzinie 17.00.
 2. Dzisiaj o godzinie 17.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe w intencji dziękczynnej za dar wybudowanych świątyń w naszej Ojczyźnie i na świecie. Podziękujemy także za naszą świątynię – i trud jaki został włożony w wybudowaniu świątyni przez parafian i księdza infułata Jana Byrskiego.
 3. Ksiądz infułat Jan Byrski na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w krzewieniu wartości duchowych i narodowych oraz za ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała minister Halina Szymańska.
 4. W czwartek, 1. listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godzinie 17.00 nieszpory z procesją. O godzinie 18.00 pierwsza Msza Święta listopadowa za zmarłych.
 5. Dnia 2. listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Rano Msze Święte o godzinach: 7.00; 7.45 i 8.30. O godzinie 9.00 różaniec z wypominkami za zmarłych. O godzinie 17.00 procesja z wypominkami. O godzinie 18.00 druga Msza Święta listopadowa za zmarłych. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 6. W sali pod chórem przyjmujemy na Mszę Świętą listopadową i wypominki roczne. Msza Święta listopadowa za zmarłych będzie sprawowana 1. i 2 listopada o godzinie 18.00; w niedziele o godzinie 16.00, w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00. Wypominki roczne będą czytane podczas nabożeństw o godzinie 17.00 w niedziele.
 7. W dniach od 1. do 8. listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 8. Nawiedzając cmentarze ofiarujmy modlitwy za zmarłych i pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem poświęconym na, którym obowiązuje powaga i modlitewne skupienie.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 7.00; 7.45; 8.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy o godzinie 17.00. Dzieci zapraszamy do sakramentu pokuty tego dnia od godziny 16.15. Po Mszy Świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  3. listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe z wynagrodzeniem za grzechy przeciwko Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. W najbliższą niedzielę, 4. listopada, o g. 16.00 zapraszamy na Mszę Świętą rodziców wraz z dziećmi klas III, które pragną w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii Świętej.
 11. Gazety i czasopisma są w kiosku. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.