Ogłoszenia parafialne 28.11.2021 r.

  • Dzisiaj rozpoczyna się adwent – czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Zapraszamy na Msze Święte roratnie sprawowane w dni powszednie o godzinie 6:45.
  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które odprawimy w intencji synodu o synodalności, pokoju w ojczyźnie i na świecie oraz o łaskę zachowania nas od pandemii.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami i dziadkami na Mszę Świętą w piątek o 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek będzie trwać do godziny 21:00 z możliwością spowiedzi. W sobotę Msza Święta w intencji wynagradzającej odbędzie się o 18:00 a przed Mszą – o godzinie 17:00 – odmówimy różaniec.
  • Rekolekcje parafialne rozpoczną się 5. grudnia i trwać będą do środy. Pierwsza Msza rekolekcyjna już w sobotę wieczorem (4.12.) o godzinie 18:00. Rekolekcje poprowadzi Leon Barczak – franciszkanin. W niedzielę rekolekcyjną: Msze Święte z naukami dla dorosłych o 7:00, 8:30, 10:00 i 12:30; o godzinie 11:15 Msza Święta z nauką dla rodziców z dziećmi (w sposób szczególny zapraszamy dzieci rocznicowe z klas 4 SP); o godzinie 16:00 Msza Święta z nauką dla rodziców z dziećmi klas 3 SP przygotowującymi się do I Komunii Świętej; o godzinie 18:00 Msza Święta z nauką dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (po Mszy krótkie spotkanie z ks. Łukaszem).
  • W przyszłą niedzielę (5.12.) o godzinie 12:30 odprawimy Mszę Świętą zbiorową za żyjących. Zapraszamy, aby zgłaszać intencje z okazji różnych rocznic, urodzin, imienin, intencje dziękczynne czy z prośbą o łaski dla osób żyjących. Msza Święta w takiej intencji będzie odprawiona również w pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego o godzinie 12:30.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 30. rocznicę powstania Radia Maryja w dniu 4. grudnia. Zapisy w biurze Radia Maryja – pon. śr. i pt. od g. 17:30.
  • Opłatki i sianko na stół wigilijny oraz ozdoby bożonarodzeniowe można nabyć w sali przy wyjściu z kościoła. Zebrane fundusze przeznaczamy na cele parafialne. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia w jej imieniu opłatków do naszych mieszkań. Młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza wigilijne świece Caritas.
  • Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce Paczuszka dla Maluszka. W kaplicy bocznej św. Antoniego z Padwy jest umieszczona choinka pod którą można złożyć przygotowaną paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom. Można również przesłać na konto fundacji darowiznę, która pozwoli sporządzić nam paczuszkę dla jednego maluszka. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
  • Do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na Caritas, które przeznaczone będą na pomoc migrantom. Bóg zapłać.