Ogłoszenia parafialne 28.05.2023

VIII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii promotora kultu bł. Jerzego Popiełuszki – p. Sławomira, który przez słowo świadectwa przybliża nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Będzie można również obejrzeć wystawę Jemu poświęconą i nabyć płyty z nagranymi kazaniami.
 2. W poniedziałek 29.05 obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 7.45; 8.30 i 18.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od 1 czerwca na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej (ok. 18.30).
 4. Rodziców, pragnących ochrzcić swoje dzieci w czerwcu, zapraszamy na konferencję w najbliższą środę 31 maja o 19 w kaplicy NSPJ. Jednocześnie pragniemy poinformować, że na stronie internetowej wkradła się błędna data majowego spotkania, za co przepraszamy. Przypominamy, że konferencje przed chrztem świętym odbywają się zawsze w ostatnią środę miesiąca.
 5. W tym tygodniu przypada 1 czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą do kaplicy o godz. 17.00
  W 1. piątek miesiąca spowiadamy w czasie każdej Mszy Świętej oraz po Mszy wieczornej do 21.00. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej w intencji wynagradzającej N. S. P. Jezusa. Po Mszy
  o godz. 8.30 odprawimy Drogę Krzyżową. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 – z Koronką do Miłosierdzia Bożego i o 17.00 – z udziałem dzieci. Kancelaria będzie nieczynna. I piątki miesiąca są parafialnym dniem skupienia,. dlatego zachęcamy Parafin do udziału we Mszy św.. adoracji, wspólnej modlitwie w kościele czy też w naszych domach. Temat przewodni tego piątku jest wezwanie: Serce Jezusa ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone. Adoracja w kaplicy NSPJ trwać będzie przez całą noc i zakończy się w sobotę rano przed Mszą św. o godz. 7.00. Istnieje możliwość włączenia się w adorację przez podjęcie jednogodzinnego dyżuru podczas nocy. Informacja i kontakt telefoniczny, pod którym można zgłosić chęć dyżuru znajduje się na tablicach ogłoszeń.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca 3.06 o godz. 8.30 Msza św. w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP a o godz. 9.00 różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa za żyjących – zapraszamy do zgłaszania intencji.
 8. Od niedzieli 4.06 do końca wakacji zmieni się niedzielny porządek Mszy świętych na letni:  nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, wieczorna Msza św. będzie przesunięta na godz. 19.00, a nabożeństwa czerwcowe lub różaniec sprawowane będą o godz. 18.15.  Pragniemy aby wierni mogli jak najliczniej skorzystać z Niedzielnej Eucharystii, powracając z niedzielnych wyjazdów.
 9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży udającej się w lipcu na wakacyjny wyjazd w góry z ks. Łukaszem odbędzie się w środę 31.05 o godz. 19.00, natomiast osoby udające się na listopadową pielgrzymkę do Rzymu zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 4.06 o godz. 20.00 na plebani.
 10. We wtorek po nabożeństwie majowy odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą włączyć się w przygotowanie  Ołtarzy na Boże Ciało.
 11. 1 lipca – organizowana jest pielgrzymka parafialna do Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Radecznicy (miejsce objawień św. Antoniego) oraz zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem. Koszt 110 zł. –  w cenie obiad. Zapisy u ks. Krzysztofa.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę i na konto parafialne na inwestycje parafialne.