Ogłoszenia parafialne 28.02.2021 r.

 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 15:00.
 • W niedziele, w godzinach, w których odprawiane są Msze Święte, otwarta jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – w tym czasie, w ciszy, można adorować Pana Jezusa obecnego w tabernakulum.
 • W marcu będziemy sprawować dodatkowe Msze Święte: w niedziele o 9:00 i 10:15 w dolnym kościele oraz w soboty o godzinie 19:15 tak, aby umożliwić udział w Mszy Świętej w mniejszym gronie. Jeśli podczas pozostałych Mszy Świętych brakuje miejsc w górnym kościele, to zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele dolnym, gdzie odbywa się transmisja z górnego kościoła.
 • Rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w święta Wielkanocne, prosimy o zgłaszanie się w najbliższych dniach do kancelarii parafialnej (osobiście lub telefonicznie) w celu zgłoszenia dziecka do chrztu.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00 (po Mszy Świętej o godzinie 8:30), 17:00 (dla rodziców z dziećmi), 19:00 oraz o 15:30 (po Mszy Świętej o godzinie 15:00).
 • Zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Świętą w sobotę 6. marca. Na godzinę 16:00 zapraszamy klasy III a i b. Na godzinę 17:00 zapraszamy klasę III c.
 • Zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii Świętej na Msze Świętą w sobotę 13. marca. Na godzinę 16:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1. Na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych nr 5, ze Stojadeł i ze szkoły salezjańskiej.
 • Porządek parafialnych rekolekcji, które rozpoczniemy w przyszłą sobotę wieczorem i w niedzielę znajduje się tutaj.
 • Porządek rekolekcji dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej znajduje się tutaj.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.