Ogłoszenia parafialne – 26.05.2019 r.

Ogłoszenia parafialne – 26.05.2019

VII Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś w naszej parafii gościmy zespół Eo Nomine. po nabożeństwie majowym
  o godz. 17.00 zapraszamy parafian i gości na koncert pieśni Maryjnych pt.: „Zatrzymaj mnie mamo”. Pieśni Maryjne są nierozerwalnie związane z polskim kultem Matki Bożej. Ona jest zawsze z nami i naszym Narodem. Po Mszach św. rozprowadzane są płyty z pieśniami.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W ciągu tygodnia na nabożeństwa majowe zapraszamy po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30
 3. Rodziców  i  chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci w czerwcu, zapraszamy na przygotowanie do chrztu  świętego  w czwartek 30 maja
  o godzinie  19.00 w salce przy zakrystii dolnego kościoła. Po odbyciu przygotowania można spisać akta chrzcielne w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym niedzielę, w którą ma być udzielony sakrament chrztu. Chrzest udzielany jest w niedziele o godz. 12.30 z wyjątkiem I niedzieli miesiąca.
 1. W piątek 31 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenną będziemy modlić się podczas nabożeństwa majowego i czerwcowego.
 2. W sobotę 8.06 przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. O godz. 19.15 adoracja, o godz.  20.00 Eucharystia. Udział w tym nabożeństwie jest obowiązkowy dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian.
 3. W sobotę przypada I sobota miesiąca po Mszy świętej wieczornej Adoracja wraz z modlitwą różańcową wynagradzająca z okazji za grzechy przeciwko Bogu i Matce Bożej Niepokalanej.
 4. Przypominamy o spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. rano o godz. 7.00, 7.45; 8.30 i wieczorem o godz. 18.00.
 5. Rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne do Kacwina, prosimy o zwrot kart zgłoszeniowych w tym tygodniu do ks. Łukasza.
 6. Składamy podziękowania serdeczne Bóg zapłać Osobom troszczącym się o kwiaty przy kapliczkach na terenie kościelnym i terenie parafii – Kołom Różańcowym, a także ofiarodawcom na zakup roślin i kwiatów przy kościele. Bóg zapłać.
 7. Za tydzień ks. Marek Twarowski proboszcz parafii w Wielgolesie Brzezińskim wygłosi homilie. Taca zgodnie z zarządzeniem kurii przeznaczona będzie na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim, i zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 8. Prośmy Matkę Bożą w intencji naszych Rodziców szczególnie naszych Mam (by wedle słów św. Augustyna: „dajcie mi modlące się matki a uratuje świat”), prośmy o łaskę jedności i pokoju Bożego w naszych Rodzinach, Ojczyźnie, Europie i w świecie, a także w intencji błagalnej o wybaczenie grzechów związanych z nadużyciami seksualnymi przez duchownych i uwolnienie ludzi zniewolonych różnymi grzechami i ludźmi, którzy doświadczyli jakiejkolwiek przemocy w swoim życiu. Pod twoją obronę…