Ogłoszenia parafialne – 22.04.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

               III Niedziela Wielkanocna  – 15 KWIETnIA 2018 r.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe, o godzinie 17.00 , które ofiarujemy w intencji Rodzin naszej parafii, Dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej oraz Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 2. Dziś przez całą niedzielę homilię głosi ks. Zbigniew Bigda misjonarz posługujący w Kazachstanie. Po Mszach św. będą zbierane dobrowolne ofiary na utrzymanie Kościoła w miejscowości gdzie posługuje ks. Zbigniew. Bóg zapłać.
 3. Dziś 22 kwietnia ulicami Mińska Mazowieckiego przejdzie „V Marsz Pamięci: Katyń 1940 – 2018”. Jego uczestnicy uczczą pamięć 22 tysięcy polskich oficerów, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i w ZSRR – w tym również oficerów
  z powiatu mińskiego. Marsz tradycyjnie rozpocznie się o godziny 11:00 na peronie PKP. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej szczególnej lekcji żywej historii.
 4. Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczęło w naszej parafii akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier. Kontener będzie ustawiony przy dzwonnicy do poniedziałku.
 5. 28 kwietnia o godz.16.00 zapraszamy na warsztaty komunikacje małżeńskie
  pt: „O co ci znowu chodzi?! Czyli jak dogadać się w małżeństwie. Spotkanie będzie w salce na plebani. Spotkanie poprowadzi małżeństwo.
 6. 29 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert pt: „Cykl Świąt Maryjnych”
  w wykonaniu Chóru: „Pueri Claromontani” z Jasnej Góry pod dyrygenturą
  Ireneusza Wybraniaka – Paulina, który prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w tym roku.
 7. 6 maja o godz. 11.15 w naszej świątyni będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii świętej dzieci z klas III. Prosimy parafian jeśli nie są Rodziną, aby zaplanować uczestnictwo w Eucharystii niedzielnej o innej godzinie. Msza święta o godz. 12.30 tego dnia będzie przesunięta na godz. 13.00. Przepraszamy za zmianę godziny.
 8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Zachęcamy do czytania tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela i pism – Miłujcie się, Posłaniec św. Antoniego.  Prasę możemy nabyć w naszym kiosku przy wyjściu z kościoła. Niech dobra prasa będzie w naszych domach.

 

Oddajmy pod opiekę Matki Bożej naszą Ojczyznę, Rodziny, Dzieci, Młodzież, posługę księży Misjonarzy. POD TWOJĄ OBRONĘ …