Ogłoszenia parafialne 20.08.2023

XX Niedziela Zwykła  20.08.2023 r.

 1. W sierpniu w dni powszednie o godz. 17.00 w kaplicy NSPJ Koła Różańcowe prowadzą wspólny różaniec. Dziś wspólny różaniec o 18.15.
 2. Składamy Bogu dziękczynienie za wszystkich pielgrzymów wędrujących pieszo na Jasną Górę w różnych grupach pielgrzymkowych oraz za 4 już Mińską Pielgrzymkę Rowerową do Kalwarii Pacławskiej, gdzie zostały złożone wszystkie nasze intencje. Bóg zapłać Parafian za modlitwę. 
 3. Róża Różańcowa czyli wspólnota modląca się za kapłanów zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia w dniu 9.09. więcej informacji na tablicy ogłoszeń na plakacie.
 4. W czasie wakacji w niedziele do 27 sierpnia włącznie nie ma Mszy świętej o 16. Wieczorna Msza święta jest sprawowana o 19.  Przypominamy o zakładaniu godnego stroju w kościele. Trwają urlopy, zadbajmy także o uczestnictwo we Mszy Świętej niedzielnej.
 5. Zapraszamy młodzież i studentów do kaplicy Naj. Serca Pana Jezusa na Mszę świętą w środę 23.08 o godz. 20.00. od godz. 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością sakramentu pokuty
 6. Policja ostrzega mieszkańców Mińska Mazowieckiego przed oszustami:

Szanowni Państwo

W ostatnim okresie w powiecie mińskim odnotowano wzrost zagrożenia występowaniem przestępstw – oszustw popełnianych tzw. metodą „na policjanta”.

Przestępcy telefonują do starszych ludzi i tłumaczą, że są policjantami biorącymi udział
w rozpracowaniu grupy działającej metodą „na wnuczka”. Namawiają do udziału w policyjnej akcji, w wyniku której będzie zatrzymany przestępca i proszą o przekazanie im pieniędzy, które po zakończeniu działań obiecują zwrócić.

Przestępcy podając się za policjantów, dzwonią też, aby poinformować o nagłym zdarzeniu
z udziałem bliskiej rozmówcy osoby, która może zostać aresztowana. Aby ją przed tym uchronić, namawiają do przekazania im pieniędzy na opłacenie kaucji.

Ostrzegamy – to są oszuści! Apelujemy, aby nie przekazywać nikomu żadnych pieniędzy i od razu skontaktować się z Policją.

Policja nie działa w taki sposób, uczulamy aby nie dać się wciągnąć w tą psychologiczną grę, której celem jest narażenie mieszkańców, a szczególnie starszych ludzi na finansową stratę.

Prosimy każdorazowo dzwonić na numery alarmowe 112.

 • Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną na prowadzone remonty w naszej świątyni. Do tej pory zostały wykonane następujące prace remontowe przewidziane na ten rok:
 • wymieniono 6 dużych okien oraz 2 mniejsze okna w prezbiterium.
 • wymienione 4 okna nad głównymi schodami od strony ul. ks. Wyszyńskiego.
 • wykonana została część elewacji kościoła od strony północnej
 • iniekcja i izolacja fundamentów kotłowni kościoła, oraz część fundamentów kościoła dolnego od strony zachodniej i przy wieży kościoła
 • Została odnowiona salka dla bielanek i scholii wraz z założeniem w tej salce wykładziny
 • dokonany został remont lewej strony biegu schodowego od strony basenu do kościoła górnego polegające na: zdjęciu granitu, oczyszczeniu go, zbiciu grubej warstwy suchego betonu do konstrukcji nośnej następnie została założona warstwa izolacyjna oraz wylany został beton

Trwają prace

 • remont salek pod zakrystią kościoła górnego
 • trwają prace izolacyjne i iniekcja ścian fundamentowych od strony południowej wieży kościoła i schodów wejściowych.
 • przy schodach w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z przygotowaniem betonu pod nałożenie warstwy izolacyjnej, a następnie nałożenie granitu.

Już dziś dziękujemy Parafianom i Gościom za życzliwość i wszelkie ofiary dzięki którym wymienione  prace posuwają się na przód.