Ogłoszenia parafialne – 20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej Wielkanocnej. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii świętej. Spowiadamy dziś podczas Mszy świętych.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawiciela III zakonu Paulistów, który proponuje nam książki p. dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II a szczególnie książkę: „Uczcie się kochać”. Książka ta jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Koszt książki to 20 zł.

Po Mszy świętej wieczornej w kościele dolnym o godz. 19.00 brat Maciej z zakonu Paulistów poprowadzi spotkanie na temat: Grzechy przeciw nadziei.

 1. Jutro, tradycyjnie, drugi dzień Zielonych Świąt, przeżywamy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 7.45; 8.30,
  i wieczorna Msza św. o g. 18.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo majowe.
 2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana. Porządek jak w każdy dzień powszedni.
 3. Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczęło ponownie akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. Akcja pod hasłem „Makulatura na Misje” jest prowadzona na terenie całej diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier. Kontener będzie ustawiony przy dzwonnicy od poniedziałku do środy rano.
 4. Dnia 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji w Boże Ciało jest planowana jak w ubiegłych latach. Msze św o g. 7.00, 8.30, suma o 10.00 a następnie wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Po południu Msza św.
  o godz. 16.00, o 17.00 nieszpory i o 18.00 wieczorna Msza św. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i udekorowaniu trasy przejścia procesji.
 5. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.
 6. Zachęcamy do czytania tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela i pism – Miłujcie się, Posłaniec św. Antoniego.  Prasę możemy nabyć w naszym kiosku przy wyjściu z kościoła.
 7. Polećmy Matce Bożej, nas samych, nasze Rodziny i rządzących prosząc
  o łaskę Ducha Świętego. o Pod Twoją obronę….