Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r.

 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00.
 • Dziś podczas Mszy Świętych o 8:30, 10:00, 11:15 i 12:30 otwarty jest dolny kościół. Spowiedź odbywa się tylko w górnym kościele.
 • Wczoraj rano zmarła mama ks. Jarosława – śp. Mirosława Bordiuk. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 23. grudnia, o godzinie 14:00 w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie przy ul. Kobielskiej 10, po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz parafialny w Wołominie. Ks. Jarosławowi, jego tacie i siostrze składamy serdeczne wyrazy współczucia i ogarniamy naszą modlitwą jako wspólnota parafialna. W naszej parafii odprawimy Mszę Świętą w intencji śp. Mirosławy dzień po pogrzebie – w piątek, 24. grudnia, o godzinie 6:45 (na roratach). O mamie ks. Jarosława pamiętajmy w naszych modlitwach.
 • Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej oraz do czwartku w kaplicy adoracji od godziny 17:00 do 18:00. W czwartek w górnym kościele spowiedź do godziny 20:00. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy.
 • W wigilię odbędą się ostatnie roraty. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o 18:00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna a adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się o godzinie 15:00.
 • W wigilię planujemy odprawić dwie pasterki – o godzinie 22:00 i, tradycyjnie, o północy. W pierwszy oraz drugi dzień świąt odprawimy również Msze Święte w dolnym kościele o godzinie 9:00 i 10:15. W oba dni świąt Msze Święte wg porządku niedzielnego z następującymi wyjątkami: w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o godzinie 7:00 i 16:00 a w drugi dzień świąt nie będzie Mszy o godzinie 16:00.
 • Zapraszamy do podawania intencji za osoby żyjące na Mszę Świętą zbiorową, która zostanie odprawiona w pierwszy dzień świąt o godzinie 12:30.
 • Zachęcamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt podczas Mszy Świętej o godzinie 12:30. Tych zaś, którzy obchodzili 25-tą, 50-tą lub 60-tą rocznicę ślubu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii, abyśmy mogli przygotować pamiątkowe dyplomy.
 • Ze względu na trwającą pandemię wizyta duszpasterska z nawiedzeniem mieszkań i domów jest niemożliwa. Aby objąć duszpasterską troską wiernych w tym czasie pandemii proponujemy tak jak w zeszłym roku wspólną modlitwę i w ten sposób wypraszanie Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin. Zapraszamy zatem rodziny lub ich przedstawicieli do Kościoła na Msze Święte w Waszej intencji, które będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 11.00 i 12.15. Intencją tej Mszy Świętej jest modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z Waszych rodzin. Osoby chore i nie mogące z innych przyczyn uczestniczyć w takiej Mszy Świętej, zachęcamy do podjęcia modlitwy osobistej i rodzinnej w swoim domu.
 • Nowi parafianie, którzy wprowadzili się do naszej parafii w ciągu ostatnich dwóch lat mogą zgłosić się w kancelarii z prośbą o poświęcenie domu.
 • W środę podczas rorat harcerze przyniosą i podzielą się betlejemskim światłem pokoju.