Ogłoszenia parafialne 18.06.2023

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023 r.

 1. Dziś o godz. 18.15 odprawimy nabożeństwo czerwcowe.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy wieczornej (ok. 18.30).
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzinie państwa Gromulskich za wypieczenie i ofiarowanie tzw. chleba św. Antoniego rozprowadzanego podczas odpustu parafialnego. także składamy podziękowania Osobom z Kółek Różańcowych za rozprowadzanie Chlebka św. Antoniego. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary.
 4. Zapraszamy na koncert pt. „Muzyczna podróż od Afryki do Polski” w wykonaniu połączonych chórów Vivo – Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika, Szkółki Muzycznej Scaccato oraz chóru żeńskiego Latamita w niedzielę 18.06 po Mszy św. o godz. 11.15 w kościele dolnym.
 5. Ostatnia w tym roku szkolnym Msza św. z okazją do spowiedzi i spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędą się w poniedziałek 19.06 o godz. 19.00 w dolnym kościele. Będzie to jednocześnie Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Klas 8.
 6. Osoby udające się na  pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 19.06 o godz. 19.00 w salce na plebani.
 7. Od minionej środy przez okres około 2 tygodni Msze św. w dni powszednie, jak również pogrzeby będą sprawowane w kościele dolnym. Powodem jest wymiana części okien w kościele górnym, która nastąpi w najbliższym tygodniu.
 8. Od czerwca do końca wakacji zmienia się niedzielny porządek Mszy świętych na letni:  nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, wieczorna Msza św. będzie przesunięta na godz. 19.00, a nabożeństwa czerwcowe lub różaniec sprawowane będą o godz. 18.15.  W tygodniu Msze św. wieczorne są o godz. 18.00.
 9. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego zostanie odprawiona w piątek 23.06 o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Spowiedź tego dnia rozpoczniemy o godz. 17.30, zachęcamy również do spowiedzi podczas Mszy św. w tygodniu.
 10. W piątek 23.06 o godz. 19.00 do dolnego kościoła zapraszamy na ostatnią przed wakacjami katechezę, której tematem będzie: „Tajemnice śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.! Dla kogo jest dziennikarstwo śledcze? Czy można o tym mówić w kościele?” – prelegentem będzie pan Wojciech Sumliński – publicysta.
 11. Zapraszamy na spotkanie misyjne z wolontariuszką Agnieszką Kowalczyk o posłudze misyjnej w Tanzanii. Podczas spotkania będzie możliwość wysłuchania świadectwa i obejrzenia zdjęć. Spotkanie odbędzie się    w salce na plebanii 25.06 po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.15. Obecnie Agnieszka wyjeżdża na misje do Etiopii, gdzie potrzebne są dla dzieci szczoteczki i pasta do zębów, które będzie można składać w pudełkach przy wejściu do kościoła.
 12. Decyzją Władzy diecezjalnej dokonają się zmiany personalne w naszej parafii. Ks. Kamil Rożnowski po 3-letniej posłudze został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku – Śródborowie. Mszę św. dziękczynną za Jego posługę odprawimy w przyszłą niedzielę 25.06 o godz. 8.30. Ks. Kamil pozostaje z nami do końca wakacji, a zmiany wejdą w życie 26.08 i wtedy powitamy nowego wikariusza.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniu 9.07. Zapisy w biurze radia Maryja w pon. środę i piątek godz. 17.30 – 18.00.
 14. Informujemy, że biblioteka parafialna nie będzie czynna od soboty 24 czerwca do końca wakacji.
 15. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne, prace o których była mowa w  niedzielę 14.05. Można także składać ofiary na konto parafialne z dopiskiem darowizna  na cele kultu religijnego. Darowiznę można odliczyć od podatku w rocznym zeznaniu podatkowym. Bóg zapłać!