Ogłoszenia parafialne – 17.03.2019 r.

  1. Dziś w Kościele obchodzimy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom („Ad Gentes”).
  2. Dziś o g. 15.00 odprawimy Gorzkie Żale. Zachęcamy do wspólnej rozważania Męki Pańskiej.
  3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsza Droga Krzyżowa o godz. 9.00 (po Mszy św. o godz. 8.30), następnie o godz. 17.00  dla dzieci i 19.00 dla młodzieży, osób dorosłych i dłużej pracujących. Zachęcamy także, do podtrzymywania pięknej tradycji i odprawiania Drogi Krzyżowej w niedzielę po sumie.
  4. Dziś o godz. 17.15 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian i uczniów szkół odbędą się w dniach 24.03-27.03. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Gołębiowski proboszcz, katecheta par. pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie i egzorcysta z diecezji Płockiej. Program rekolekcji wywieszony jest na gablotach, a także na banerze przy kościele.
  • W niedzielę 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Uroczystości te rozpoczną się o godzinie 12.00 Eucharystią w kościele św. Anny w Warszawie, następnie o godz. 13.30 rozpocznie się Marsz z Placu Zamkowego na Plac Trzech Krzyży.

7 kwietnia z kolei zapraszamy na XIV Marsz Świętości Życia, będzie przebiegał pod hasłem: „Tato to ja”. Rozpoczęcie o godzinie 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Informacje o tych dwóch Marszach znajdują  się na plakatach w gablotach.

Oba Marsze przypominają dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszach dla Życia i powiedzenia: TAK dla życia, dla rodziny, dla zdrowego wychowania dzieci.

  • 5 kwietnia Mszą św. o godz. 20.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji na plakatach.
  • Zapraszamy lektorów, starszych ministrantów i ich ojców do wzięcia udziału w wielkopostnym weekendowym dniu skupienia oraz w wyjeździe na majówkę w dniach od 1 do 4 maja. Organizacja obu wydarzeń zależy od zgłoszeń osób chętnych. Informacje i zapisy u księdza Jarosława.
  • W kiosku można nabyć gazety Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziele.
  • Polećmy Matce Bożej nasze Rodziny, Kościół Święty prosząc w dobre przeżycie okresu wielkiego postu i w intencji naszej Ojczyzny w intencji dzieci młodzieży o dobre wychowanie  Pod Twoją Obronę…