Ogłoszenia parafialne – 16.09.2018 r.

 1. Dziś zapraszamy rodziców z dziećmi klas III na Mszę Świętą o godzinie 16:00.
 2. Dziś różaniec o godzinie 17:00 odprawimy w intencji ofiar ataku na Polskę we wrześniu 1939 roku.
 3. Zapraszamy ministrantów i bielanki na wycieczkę do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego i Świętej Wody – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Wyjazd odbędzie się w sobotę 22 września. Jest to wyjazd na początek roku formacyjnego w parafii łączący modlitwę i zabawę. Jeśli ilość zgłoszeń pozwoli zapraszamy do wzięcia udziału również rodziców i rodzeństwo. Zgłoszenia i wszelkie informacje u opiekunów ministrantów i bielanek – ks. Jarosława i s. Klaudii, a także na stronie parafii w zakładce „ministranci i lektorzy”.
 4. Zapraszamy bielanki na krótkie spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zapraszamy studentów, młodzież pracującą, osoby dorosłe na pierwsze spotkanie przygotowujące dorosłych do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.00 w sali przy zakrystii dolnego kościoła.
 6. Apostolat Modlitewny i Postu za kapłanów – Złota Róża zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia w dniu 22.09. Program i kontakt w sprawie zapisów na pielgrzymkę znajduje się w gablocie na plakacie.
 7. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w niedzielę 23.09 po Mszach świętych od godz. 10.00 będą przeprowadzać w naszej parafii nabór do drużyny męskiej. Zapraszamy chętnych chłopców od I klasy szkoły podstawowej.
 8. W niedzielę 30 września odbędą się spotkania dla Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Grupa zeszłoroczna o godz. 19.00. A chętni, którzy chcą rozpocząć przygotowanie, z klas trzecich gimnazjum i ósmych, zgłaszają się wraz z rodzicem/rodzicami na godzinę 17.00. Spotkania w dolnym kościele.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – tygodniki i miesięczniki wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła. Prosimy, aby należność za czasopisma wkładać do puszek.
 10. Na końcu kościoła znajdują się teksty z obrzędem sakramentu pokuty oraz z rachunkiem sumienia.
 11. Od jutra można będzie zamawiać intencje Mszalne na rok 2019 w sali przy dolnej zakrystii od godz. 9.00 rano.