Ogłoszenia parafialne 16.06.2024

XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

 1. Składamy Bóg zapłać p. Sławomirowi i Jolancie Gromulskim za dar chlebków, które były rozprowadzane w dniu odpustu parafialnego. Bóg zapłać również osobom rozprowadzającym chlebki św. Antoniego w dniu odpustu.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii osoby ze Wspólnoty Cenacolo, które opowiedzą o wspólnocie, a także powiedzą krótkie świadectwo. o godz. 17.30 będzie spotkanie w salce dla osób zainteresowanych wstąpieniem do tej wspólnoty. Po Mszach św. osoby przynależące do tej wspólnoty będą rozprowadzać dewocjonalia własnego wyrobu. Wspólnota ta utrzymuje się z Opatrzności Bożej. Bóg zapłać.
 3. Eucharystię na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy dziś o godz. 11.15. Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz dyrekcje szkół i przedszkoli, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty. Zachęcamy do przystępowania do przedwakacyjnej spowiedzi.
 4. Dziś w kawiarence parafialnej można zapoznać się z księgozbiorem naszej parafialnej biblioteki u Antoniego. Jednocześnie będzie możliwość wypożyczenia dobrej, wartościowej książki na czas wakacji. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tym projekcie pod tytułem: ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE. Kawiarenka czynna po Mszy św. o godz. 8.30;10.00 i 11.15. Biblioteka w czasie wakacji będzie nieczynna.
 5. Dziś możemy usłyszeć o naszej parafii w diecezjalnym radio Warszawa na falach 106,2 w godz. 20.00-22.00. Zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego radia Warszawa.
 6. Akcja Katolicka zaprasza poniedziałek 17.06. 2024 o godz. 19.00 na spotkanie pt.: „Z obumarłego ziarna, rzecz o księdzu Rapaczu. Ksiądz Michał Rapacz jest męczennikiem czasów komunizmu, którego beatyfikacja odbyła się w sobotę 15.06.2024r. w Krakowie.
 7. W piątek 21.06 o godz. 19.00 katechezę dla dorosłych „Dlaczego są aż 4 Ewangelie?” wygłosi
  o. Radosław Więcławek dominikanin.
 8. Od czerwca do końca wakacji zmienił się niedzielny porządek Mszy świętych na letni: nie ma Mszy św. o godz. 16.00, wieczorna Msza św. jest o godz. 19.00, a nabożeństwa czerwcowe lub różaniec o godz. 18.15.
 9. W tym tygodniu wznawiamy prace związane z wymianą okien w kościele górnym, dlatego Msze św.
  i pogrzeby w ciągu tygodnia będą w kościele dolnym
  . Także trwają prace związane z elewacją kościoła od południowej (od frontu kościoła) .
 10. Ks. Łukasz wraz z Parafianami jest obecnie na pielgrzymce na Cyprze.
 11. Przypominamy o zakładaniu godnego stroju w kościele w miesiącach letnich.
 12. Bóg zapłać za modlitwy, adorację Najświętszego Sakramentu oraz za ofiary składane na tacę, czy też na konto parafialne.