Ogłoszenia parafialne 14.11.2021 r.

  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:00.
  • Spotkanie dla rodziców i młodzieży, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Na spotkaniu rozdamy młodzieży indeksy.
  • O godzinie 12:30 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji śp. księdza infułata Jana Byrskiego. Po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie tablicy pamiątkowej ks. Infułata. Dziękujemy ofiarodawcom tablicy, pomnika oraz pomalowania ogrodzenia kościoła.
  • Msza Święta dla rodziców wraz z dziećmi klas III w ramach przygotowań do uroczystości pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00.
  • Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – będzie to ostatnia niedziela okresu liturgicznego i początek ostatniego tygodnia zwykłego. Po Mszy Świętej o 12:30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu – odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia O Jezu najsłodszy Odkupicielu, za którego odmówienie w tym dniu udziela się odpustu zupełnego.  
  • 28. listopada rozpocznie się adwent. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą niedzielę adwentu – 5. grudnia (pierwsza Msza rekolekcyjna już w sobotę 4.12. wieczorem).
  • W następną niedzielę o godzinie 12:30 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji naszego księdza Proboszcza z okazji imienin. Szczególnie tego dnia polecamy księdza Proboszcza naszym modlitwom.
  • Dzisiaj jest ostatni dzień zapisów na rekolekcje maryjne rozpoczynające się 22. listopada. Podczas każdego spotkania będzie katecheza, modlitwa i świadectwa, a w ciągu tygodnia praca osobista na podstawie przygotowanych materiałów. 8. grudnia będzie możliwość osobistego aktu oddania się Maryi. Rekolekcje są inspirowane duchowością św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i św. Jana Pawła II. Jeśli ktoś chce uczestniczyć w Eucharystii prosimy o dołączenie się do Mszy Świętej parafialnej rano lub wieczorem. Nie będzie możliwości dołączenia się w trakcie rekolekcji. Zapisy w sali pod chórem.
  • W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stronie internetowej diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Osoby, które nie mają możliwości wydrukować samodzielnie ankiety zapraszamy do kancelarii parafialnej – będzie można tam odebrać ankietę. Dalsze informacje podamy w kolejnych ogłoszeniach.