Ogłoszenia parafialne – 14.06.2020 r.

  • Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w zeszłym roku, wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godzinie 16:30. Wcześniej zapraszamy również do przystąpienia do spowiedzi świętej: dzieci ze szkoły nr 1 zapraszamy do spowiedzi we wtorek o godzinie 16:45 a dzieci ze szkoły nr 5, ze Stojadeł i ze szkoły salezjańskiej w środę o godzinie 16:45. Spowiedzi odbędą się w dolnym kościele.
  • W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 18:00 odprawimy Eucharystię w intencji ofiarodawców remontu kaplicy Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja eucharystyczna połączona ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi ksiądz redaktor Henryk Zieliński. Tematem katechezy będzie pandemia koronawirusa – spojrzymy na to wydarzenie przez pryzmat wiary a nie przez powtarzane już od wielu tygodni informacje o liczbie zakażonych lub konsekwencji ekonomicznych. Katecheza odbędzie się w piątek o godzinie 19:00 w dolnym kościele.
  • Spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21. czerwca, po zakończeniu wieczornej Mszy Świętej, czyli około godziny 19:00. Spotkanie będzie w górnym kościele.
  • Codziennie, oprócz niedziel, w naszej parafii odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 do 18:00. W piątek adoracja będzie w dolnym kościele ze względu na rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00.