Ogłoszenia parafialne 11.12.2022

III Niedziela Adwentu  – 11.12.2022

 1. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje parafialne. dziękujemy ks. Łukaszowi Szkarłatowi za wygłoszone Słowo Boże, wszystkim którzy włączali się w organizację i przebieg rekolekcji oraz parafianom za liczne uczestnictwo i składane ofiary.
 3. Akcja Katolicka organizuje zbiórkę ofiar i produktów spożywczych o dłuższym terminie przydatności (soki, herbata, słodycze, makaron, ryż, mąka, cukier, olej) i artykułów higienicznych (płyny do kąpieli, szampony i środki higieny osobistej) na Dom Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy, który  prowadzą Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa. W domu przebywa obecnie 14 dziewcząt. Ofiary i dary rzeczowe przyjmowane są dziś po każdej Mszy Św. w sali pod chórem przy wejściu do górnego kościoła. Dary będzie można przekazywać także po roratach i po wieczornej Mszy Św. w tygodniu, a także w następną niedzielę.
 4. W poniedziałek 12.12 o godz. 18.45 zapraszamy do kościoła dolnego na katechezę Maryjną. Tematem katechezy będzie: „niech mi się stanie według Twego Słowa”.
 5. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do 21. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w kaplicy Naj. S. P. J. oraz w naszych domach.
 6. Maturzystów, studentów i starszą młodzież zapraszamy na Mszę Św. w środę 14.12. o godz. 20.00 w kaplicy NSPJ. od godz. 19.30 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
 7. Do chorych z posługą sakramentalną i Komunią Świętą udamy się w sobotę 17 grudnia od godz. 9.30. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 8. Zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież i dziadków do udziału w adwentowych Roratach, które odprawiamy  od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony.
 9. Poświęcone opłatki i sianko na wieczerzę wigilijną możemy nabywać po Mszach Św. w sali pod chórem; w kruchcie kościoła młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza wigilijne świece Caritas. Zebrane fundusze przeznaczamy na cele parafialne.
 10. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kalendarze parafialne. Dobrowolna ofiara jest cegiełką na remont naszego kościoła.
 11. Zwyczajem lat ubiegłych w noc Bożego Narodzenia będą odprawione dwie pasterki: o godz. 22.00 i 24.00.
 12. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.12 nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. O godz. 12.30 odprawimy Mszę Świętą zbiorową za osoby żyjące – zapraszamy do podawania intencji  w kancelarii parafialnej. W drugi dzień Świąt 26.12 Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 16.00.