Ogłoszenia parafialne – 09.12.2018 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Paweł Rossa posługujący jako misjonarz na Ukrainie. O godz. 17.00 odmówimy różaniec w intencji owocnego przeżycia rekolekcji parafialnych.
  2. Porządek rekolekcji od poniedziałku do środy jest następujący:

6.45 Msza św. roratnia
8.30 Msza św. z kazaniem dla dorosłych
10.00 Msza św. z kazaniem dla dorosłych
11.00 Nabożeństwo różańcowe
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość spowiedzi
16.30 Msza św. z kazaniem dla dzieci
17.45 Nowenna wg stałego porządku
18.00 Msza św. z kazaniem dla dorosłych
19.30 Msza św. z kazaniem dla młodzieży i dorosłych

Spowiedź podczas każdej Mszy świętej, a popołudniu również od godz. 15.00.

W środę na Mszę o godz. 10.00 zapraszamy osoby w podeszłym wieku i chore, udzielimy sakramentu chorych. W trakcje rekolekcji Msze i nabożeństwa odbywają się w górnym kościele.

  1. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pogrzebowych prosimy szukać księdza dyżurnego w kościele lub na plebanii.
  2. Dziś po Mszach św. młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza wigilijne świece Caritas. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji.
  3. Do chorych z Komunią świętą udamy się w sobotę 15. grudnia od godziny 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii i kancelarii parafialnej.
  4. W czwartek i piątek (13 i 14.12) o godz. 18.45 odbędą się próby przygotowujące młodzież do uroczystości bierzmowania. W sobotę (15.12) nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców.
  5. We wtorek, 18 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii.
  6. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w najbliższy piątek o godzinie 19. Tematem katechezy będą współczesne formy prześladowania chrześcijan. Dowiemy się czy, gdzie i jak chrześcijanie są dzisiaj prześladowani, a także kim są współcześni uchodźcy oraz jakie są możliwości niesienia im pomocy. Spotkanie poprowadzi ks. dr Mariusz Boguszewski ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  7. W opłatki prosimy zaopatrywać się w sali przy wyjściu z kościoła. Zebrany fundusz przeznaczamy na cele parafialne. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków do naszych mieszkań w imieniu parafii. W tygodniu można nabywać opłatki w zakrystii.