Ogłoszenia parafialne – 08.07.2018 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czasie różańca prosić będziemy o dobrze przeżyte wakacje dla dzieci, młodzieży, studentów, Rodzin i osób w podeszłym wieku oraz o pogodę i błogosławieństwo w zbliżających się pracach żniwnych.
  2. W piątek w 13 dniu miesiąca, wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na adorację eucharystyczną do kaplicy Serca  Pana Jezusa. O g. 17.00 odprawimy różaniec fatimski z procesją.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Starajmy się by choć jedno czasopismo o tematyce religijnej było dostępne w naszej rodzinie. Przekazujmy młodemu pokoleniu prawdziwe wartości  – rodzinne, religijne  i patriotyczne.  W naszym kiosku są  szkaplerze Matki Bożej. Bardzo prosimy o nabywanie tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny i Niedziela .
  4. Dzisiaj na Jasnej Górze, trwa na modlitwie pielgrzymka Radia Maryja. Także przedstawiciele naszej parafii dziękują za chrześcijańskie środki przekazu. Ojciec Św. Jan Paweł II nazwał Maryję – Gwiazdą Ewangelizacji.
  5. Siostry Karmelitanki Bose z Nowych Osin serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca. Msze św. z naukami maryjnymi będą sprawowane:

13-14.07 (piątek-sobota) godz. 18.00

15.07 (niedziela) godz. 9.00

16.07 (poniedziałek) godz. 18.00.

Triduum poprowadzi o. Piotr Bajger z karmelitańskiej pustelni w Drzewnie.

W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.

  1. Przypominamy i prosimy o godny strój w kościele.
  2. W niedzielę 22 lipca, będziemy w naszym kościele modlić się w int. Kierowców i podróżujących. Tego dnia będzie poświęcenie pojazdów.

 

Prośmy  o opiekę  Matki Bożej Szkaplerznej dla rodzin naszej parafii, o łaski dla wszystkich przebywających na urlopach i wakacjach w intencji pielgrzymów.   –  Pod Twoją obronę……