Ogłoszenia parafialne 07.03.2021 r.

 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 15:00.
 • Dzisiaj po Mszach Świętych młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza wielkanocne świece Caritas. Dochód przeznaczony jest na rekolekcje wakacyjne młodzieży.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 9:00 (po Mszy Świętej o godzinie 8:30), 17:00 (dla rodziców z dziećmi), 19:00 oraz o 15:30 (po Mszy Świętej o godzinie 15:00).
 • Zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii Świętej na Msze Świętą w sobotę 13. marca. Na godzinę 16:00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1. Na godzinę 17:00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych nr 5, ze Stojadeł i ze szkoły salezjańskiej.
 • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust.
  – nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami;
  – nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu;
  – zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć;
  – gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
 • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.