Ogłoszenia parafialne – 07.10.2018 r.

 1. Ksiądz Jacek Krzemień, który gościł w naszej parafii w ostatnią niedzielę składa serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Wspólnoty Chleb Życia.
 2. Dziś I niedziela miesiąca po sumie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i procesję Eucharystyczną. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które ofiarujemy w intencji naszych rodzin, młodzieży i Synodu Biskupów.
 3. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Tradycyjnie zapraszamy na modlitwę różańcową w niedziele o godz. 17.00; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00; natomiast młodzież i osoby szczególnie do późna pracujące w soboty o godz. 19.45. Każdego dnia podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się w intencji Synodu Biskupów, który jest poświęcony młodzieży.
 4. Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy dziś na Mszę św. o godzinie 16.00. Podczas Eucharystii zostaną poświęcone różańce.
 5. W sobotę 13 września zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Serca Pana Jezusa. Tego dnia odprawimy nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 z procesją fatimską i o godz. 19.45 dla młodzieży. Adorację i różaniec ofiarujmy w intencji dziękczynnej za dar Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu naszej parafii, a także prosić będziemy o łaskę świętości naszych rodzin, kapłanów, o dobre wychowanie dzieci, młodzieży i w intencji Synodu Biskupów.
 6. Wieczorne Msze święte w soboty o godz. 18.00 są odprawiane z niedzielnego formularza. Zapraszamy na te Msze święte osoby starsze, które nie mogą wejść do górnego kościoła, a także osoby pracujące w niedziele.
 7. Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich na rok 2020.
 8. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych, którą poprowadzi pan Andrzej Wronka. Poruszone zostaną następujące zagadnienia: „Kościół Katolicki a świadkowie Jehowy”, „Czego boja się Świadkowie Jehowy”, „Jak bronić swojej wiary” oraz „Pismo Święte a nauka Świadków” Spotkanie odbędzie się w piątek 12. 10 po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym czyli ok. godz. 19.00 w dolnym kościele.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, które można nabyć w kiosku parafialnym.
 10. Siostra Klaudia zaprasza Bielanki i nowe dziewczynki chętne, aby dołączyć do bieli, na spotkanie w sobotę o godz. 9.30.
 11. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej Ruch Światło- Życie zaprasza na Namiot Spotkania z uwielbieniem do kaplicy serca Pana Jezusa.
 12. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Michała Dziedzica z duszpasterstwa Młodzieży z naszej diecezji, który przez cały dzień będzie głosił Słowo Boże. Pragniemy także poinformować, że są jeszcze miejsca na wyjazd do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Wyjazd jest w terminie od 14.01 do 31.01. Koszt ok. 8500 zł. Informacja i zapisy u ks. Michała Dziedzica.