Ogłoszenia parafialne – 05.05.2019 r.

a

  1. Dzisiaj o godzinie 11:15 dzieci z klas III z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Podczas Białego Tygodnia Msze Święte o godzinie 18:00 będą odprawiane w górnym kościele.
  2. Dzisiaj Msza Święta o godzinie 12:30, ze względu na I Komunię Świętą, rozpocznie się o godzinie 13:00. Po sumie będzie adoracja i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. O godzinie 17:00 nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedziele o godzinie 17:00 i dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.
  3. Dziękuję rodzicom za włożony trud w wychowanie dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii świętej. Dziękuję katechetom, nauczycielom, wychowawcom i dyrektorom szkół podstawowych. Dziękuję również siostrze zakrystiance Dianie i paniom za udekorowanie kwiatami Kościoła, panom kościelnym, panu organiście, panom sprzątającym kościół, kapłanom za posługę w konfesjonale.
  4. Bóg zapłać za dar ołtarza od rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii świętej.
  5. W poniedziałek, 6. maja, o godzinie 7:00 rano będziemy modlić się w intencji młodzieży przystępującej w tym roku do egzaminów maturalnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W niedzielę 19. maja, na Mszy Świętej o godzinie 11:15 dzieci klas IV rozpoczną biały tydzień w rocznicę pierwszej Komunii Świętej.
  7. Kleryk Aleksander Dembowski alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie 18 maja przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy kleryka Aleksandra i jego kolegów kursowych naszym modlitwom.
  8. 18. maja organizowana jest pielgrzymka do Loretto. Zapraszamy parafian, Koła Różańcowe na tę pielgrzymkę. Zapisy u sióstr w zakrystii.
  9. Nie ma już miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną przez naszą parafię.
  10. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne do Kacwina z księdzem Łukaszem odbędzie się w środę, 8. maja, o godzinie 19:00 w sali przy zakrystii dolnego kościoła. Na spotkaniu będzie rozdanie kart uczestnika i możliwość opłat za wyjazd. Obecność obowiązkowa.