Ogłoszenia parafialne 01.11.2020 r.

  • Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godzinie 17:00 odbędą się nieszpory z procesją a o 18:00 pierwsza Msza Święta listopadowa za zmarłych.
  • Jutro przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w następującym porządku: 7:00, 8:30, 10:00, 18:00 i 20:00. O godzinie 9:00 odprawimy różaniec z wypominkami za zmarłych. O godzinie 17:00 procesja z wypominkami. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
  • W związku z pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret, który rozszerza możliwość uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  • W dniach od 1 do 8 listopada zapraszamy do udziału w modlitwie: „Różaniec do granic nieba”. W naszej parafii będziemy się modlić wspólnie o godzinie 19:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcem i koronką do Miłosierdzia Bożego w naszych rodzinach.
  • Komunię Świętą przyjmujemy na rękę lub tradycyjnie do ust. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą nawą jako pierwsi. Wierni, którzy z racji pandemii nie uczestniczą we Mszy Świętej w kościele, a są w stanie łaski uświęcającej, będą mogli przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele. 
  • W sali pod chórem oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy na Mszę Świętą listopadową i wypominki roczne. Msza Święta listopadowa za zmarłych będzie sprawowana 1. i 2. listopada o godzinie 18:00, w niedziele o godzinie 16:00, a od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00. Przed Mszą Świętą odczytujemy intencję – imiona i nazwiska naszych zmarłych. Wypominki roczne odczytujemy w każdą niedzielę o godzinie 12:15.
  • W kościele zajmujemy miejsca wyznaczone białymi kartkami. Prosimy o zajmowanie miejsc od początku kościoła. Jeśli miejsca w górnym kościele są zajęte, można uczestniczyć we Mszy Świętej w dolnym kościele, który połączony jest nagłośnieniem z górnym kościołem.
  • Mężczyźni z naszej parafii organizują się w Męską Straż Porządkową. Osoby chętne służyć pomocą mogą zapisać się w sali przy wyjściu z kościoła.