Ogłoszenie parafialne z dnia 18.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018 r.

 

  1. Dzisiaj po sumie Koła Różańcowe odprawią nabożeństwo drogi krzyżowej, a o godzinie 15.00 rozpoczniemy pierwsze nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną. Zapraszamy parafian, biel, ministrantów, lektorów i asystę kościelną.
  2. W przyszłą niedzielę kazania podczas Mszy Świętych będzie głosił ks. Robert Wielądek – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z ks. Robertem zatytułowane: Jak troszczyć się o poczucie własnej wartości? Zapraszamy młodzież, małżeństwa i rodziców.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę czwartego marca. Nauki rekolekcyjne będą głosić Ojcowie Paulini z Warszawy. Prosimy, aby zaplanować spowiedź na czas rekolekcji i nie odkładać jej na ostatnią chwilę. W Wielkim Tygodniu nie będzie dodatkowych księży spowiedników.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki: o godzinie 16:00 – dzieci, o godzinie 17:00 dorosłych  i o godzinie 19:00 młodzież i osoby dłużej pracujące.
  5. Plan kolędy na ten tydzień jest dostępny w zakładce Kolęda 2018 u góry strony.
  6. Jeśli ktoś nie przyjął księdza w trakcie kolędy w wyznaczonym terminie a chciałby to uczynić, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii. Osoby te odwiedzimy w sobotę 24 lutego.
  7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek i czwartek popołudniu.
  8. Zachęcamy do lektury tygodników: Idziemy, NiedzielaGość Niedzielny, do nabycia w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
  9. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła zabrać ze sobą do domu Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post. Egzemplarze Orędzia znajdują się przy drzwiach kościoła.
  10. Wczoraj nasz parafianin, Aleksander Dembowski, kleryk IV roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, przyjął z rąk księdza biskupa Marka Solarczyka posługę akolitatu. Od tego dnia kleryk Aleksander stał się nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej i może rozdzielać ją wiernym. Gratulujemy Aleksandrowi osiągnięcia kolejnego etapu formacji seminaryjnej. Otaczamy go naszą modlitwą i życzymy obfitości Bożych łask.

 

Matce Bożej polecajmy nasze rodziny i prośmy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Pod Twoja obronę