Ogłoszenia parafialne 28.03.2021 r.

  • W związku z nowymi rozporządzeniami sanitarnymi zaplanowaliśmy porządek nabożeństw w najbliższych dniach tak, aby jak największa liczba wiernych mogła spotkać się na modlitwie i przyjąć Komunię Świętą. Przed kościołem wystawione będą miejsca do siedzenia i będzie włączone nagłośnienie.
    Uczestniczących w Liturgii Wielkiego Tygodnia na zewnątrz, prosimy o przynoszenie własnych miejsc do siedzenia. Prosimy o zachowywanie przepisów sanitarnych: dystans min. 1,5 m i maseczki na ustach i nosie.
  • Zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 15:00. Odbędzie się również transmisja na parafialnym kanale youtube. Link: https://youtu.be/N0aUU2Bu5P
  • Spowiedź w poniedziałek, wtorek, środę: w górnym kościele podczas Mszy Świętych oraz w godz. 9.00 – 10.00, 17.00 – 20.00, a w środę do 21.00.
  • Komunię Świętą przyjmujemy tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodzą lewą stroną jako pierwsi. Do przyjęcia Komunii Świętej na rękę należy się przygotować: ściągamy maseczkę, wyciągamy przed siebie dłonie – lewa ręka na górze, prawa pod spodem, kapłan na dłoni składa Komunię Świętą, prawą ręką podajemy Hostię do naszych ust. Nie przyjmujemy Komunii z dłoni ustami; nie przyjmujemy Komunii odwracając się lub odchodząc, ale stojąc w miejscu; zawsze sprawdzamy czy nie zostały nam na dłoniach partykuły, cząstki Najświętszego Sakramentu – jeśli tak, należy je również ze czcią spożyć; gest wyciągnięcia rąk musi być wyraźny, nie należy trzymać dłoni przy swoim ciele ale wyciągnąć je w stronę szafarza.
  • Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele oraz o zajmowanie miejsc oznaczonych białymi kartkami. Jeśli brakuje miejsc w górnym kościele zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w dolnym kościele. Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed zarażeniem nie uczestniczą w Eucharystii sprawowanej w kościele, mogą przystąpić do Komunii Świętej o godzinie 13:30 lub 19:00 w górnym kościele.