Ogłoszenia parafialne 6.06.2021 r.

  • Dzisiaj do południa gościmy w naszej parafii księdza Marka Lemiecha, nowego proboszcza parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Ksiądz Marek głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła. Zgodnie z zarządzeniem kurii, raz na kwartał, taca przeznaczona jest na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • W czwartek, 3. czerwca, nasz parafianin diakon Aleksander Dembowski przyjął święcenia kapłańskie w katedrze świętego Jana Ewangelisty w Boise w stanie Idaho w USA. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Aleksandrze i jego rodzinie.
  • Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszach Świętych wieczornych będą śpiewane nieszpory wraz z procesją eucharystyczną. 
  • W czerwcu, w niedziele, jest tylko jedna Msza Święta w kościele dolnym o godzinie 9:00. Nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 10:15.
  • Dzisiaj wolontariusze komitetu „Stop aborcji” zbierają podpisy pod projektem ustawy, której celem jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do narodzin. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie wartości życia ludzkiego.
  • Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej na wakacje z księdzem Łukaszem odbędzie się we wtorek, 8. czerwca, o godzinie 20:00 w sali na plebanii.
  • W piątek, 11. czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to również setna rocznica aktu poświęcenia naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszach Świętych odmówimy akt zawierzenia Sercu Jezusowemu. Msze Święte tego dnia: 7:00, 7:45, 8:30, 10:00 i 18:00.
  • Ksiądz Kamil zaprasza wszystkich kawalerów i panny na comiesięczne spotkanie Grupy 33 w sobotę, 12. czerwca, o 15:30.
  • W niedzielę, 13. czerwca, będziemy przeżywać uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy. Homilie niedzielne będzie głosił ks. Dariusz Mikołajczyk, salezjanin. Główna Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 12:30. Tego dnia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8:00 do 21:00. Różaniec fatimski odprawimy o godzinie 17:00. Rozprowadzane będą chlebki św. Antoniego.
  • W sobotę, 12. czerwca, odbędą się Msze Święte w rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami. O godzinie 10:00 dzieci ze szkoły nr 1 (spowiedź i próba w poniedziałek o godzinie 19:00). O godzinie 11:15 dzieci ze szkoły nr 5 (spowiedź i próba we wtorek o godzinie 19:00) oraz o godzinie 12:30 dzieci ze szkoły salezjańskiej oraz ze Stojadeł (spowiedź i próba w środę o godzinie 19:00).