Ogłoszenia parafialne 31.03.2024

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024r r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które włączyły się w przygotowania nas do Uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiejnocy. Bogu niech będą dzięki osobom za uczestnictwo w nabożeństwach Wielkopostnych: Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach, w rekolekcjach parafialnych. za przystąpienie do sakramentu pokuty i adoracje Najświętszego Sakramentu. Ks. dr Sylwestrowi Gaworkowi za poprowadzenie rekolekcji parafialnych, ks. Andrzejowi Augustynowi za rekolekcje szkolne.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać Panom za posprzątanie i wypolerowanie kościoła na ręce p. Andrzeja, Paniom za sprzątanie kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na ręce p. Agnieszki i Ewy, posprzątanie terenu wokół kościoła i ustawienie wielkanocnej bramy wjazdowej na teren kościelny na ręce p. Jerzego, p. Janusza, p. Bogdana, Siostrze Dianie zakrystiance za dar serca i czas poświęcony oraz Siostrze Klaudii wraz z bielankami i katechetom.
  Składamy serdeczne Bóg zapłać posługującym przy Ołtarzu Ministrantom i Lektorom, Asyście Kościelnej, Scholii. i P. Adamowi organiście. Panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojadłach i Harcerzom z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za czuwanie przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za przygotowanie Ciemnicy oraz Grupie osób przygotowujących Grób Pański na ręce p. Marleny. Kapłanom za posługę sakramentalną: ks. Henrykowi, ks. Łukaszowi, ks. Krzysztofowi, ks. Mariuszowi, o. Łukaszowi i o. Przemysławowi za posługę sakramentalną i homiletyczną. Ks. Krzysztofowi za przygotowywanie odpraw liturgicznych z ministrantami i lektorami. Grupom Parafialnym i Parafianom. Bóg zapłać naszym klerykom Markowi, Konradowi, Mikołajowi i Michałowi. Wszystkim za dar serca i czas oddany Bogu i Kościołowi.
 2. Dziś i w II dzień Świąt Msze jak w każda niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 16.00;
 3. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocnej można spożywać pokarmy mięsne.
 4. W tym tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie po Mszach wieczornych.
 5. Z okazji 50-lecia istnienia Szkoły nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia 3.04 o godz. 17.00 w naszym kościele. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli i absolwentów szkoły na tę uroczystość.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Godziny Miłosierdzia (o 15.00) oraz na Mszę do Miłosierdzia Bożego w intencjach zbiorowych o godz. 16.00. Intencje można podawać w kancelarii.
 7. 7.04 w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na rowerową pielgrzymkę do Domu św. Faustyny w Ostrówku, planowany wyjazd o godz. 10.30, Msza św. plenerowa o 15.00. Ze względu na planowany catering obowiązują zapisy, szczegóły na plakatach i na stronie facebooka Mińskiej Pielgrzymki Rowerowej.
 8. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych pt.: „Modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Droga modlitwy według św. Teresy”. .Konferencje wygłosi ks. Marcin Bodziak – dr teologii. Konferencja będzie w piątek 12 kwietnia 2024 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 9. 20 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Świętego Krzyża oraz klasztoru Cystersów w Wąchocku. Koszt pielgrzymki 120 zł – transport i obiad. Zapisy u ks. Krzysztofa.
 10. Studentów i młodzież w wieku studenckim zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 11. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę na Cypr będzie w niedzielę 7.04 po Mszy św. o godz. 19.00
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i na konto.