Ogłoszenia parafialne – 30.12.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018 r.

 1. Zapraszamy na różaniec o godzinie 17:00, będziemy się modlić w intencji rodzin naszej parafii, o zdrowie dla księdza Proboszcza, a także za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy na dziękczynną Mszę Świętą i nabożeństwo o godzinie 18:00, podczas którego podziękujemy Bogu za mijający rok.
 3. W nowy rok, 1 stycznia, będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:00, pozostałe Msze Święte odbędą się według porządku niedzielnego, a obecność na Mszy Świętej jest obowiązkowa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy Świętych oraz od godziny 16:45, na którą to godzinę zapraszamy dzieci. Msza Święta z udziałem dzieci odbędzie się o godzinie 17:00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 18:00 do godz. 20.30. Po godzinie 20:30 zapraszamy na wspólne kolędowanie.
 5. Piątego stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie wszystkich Mszy Świętych odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła. Ulicami naszego miasta przejdzie piąty Miński Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:30 Mszą Świętą w naszej parafii, następnie Orszak przejdzie ulicami miasta, aby o godzinie 15:00 dotrzeć na Plac Starego Rynku gdzie trzej królowie oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi i rozpocznie się wspólne kolędowanie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w kiosku parafialnym przy wyjściu z kościoła.
 8. Porządek kolędy na najbliższe dni jest następujący:

 

 1. stycznia, środa: ulice Kresowa, Piasta i Ziemowita;
 2. stycznia, czwartek: ulice Świętokrzyska i Tatrzańska;
 3. stycznia, piątek: ulica Urocza – tego dnia kolęda od godziny 19:00
 4. stycznia, sobota: ulice Nowy Świat, Bagnista, Sudecka i Śląska