Ogłoszenia parafialne – 30.09.2018 r.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia ze wspólnoty Chleb Życia. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary na rzecz wspólnoty, zakupić słodką cegiełkę, czy też przynieść jakiś prezent, który jest zbyteczny w naszym domu.

Dziś odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Grupa zeszłoroczna o godzinie 19:00. Chętni, którzy chcą rozpocząć przygotowanie, z klas trzecich gimnazjum i ósmych, zgłaszają się wraz z rodzicem/rodzicami na godzinę 17:00. Spotkania będą w dolnym kościele.

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Tradycyjnie zapraszamy na modlitwę różańcową: w niedziele o godz. 17.00; w tygodniu: po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00; natomiast młodzież i osoby do późna pracujące: w soboty o godz. 19.45. Każdego dnia podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się w intencji Synodu Biskupów, który jest poświęcony młodzieży.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. (W piątek będzie dodatkowa Msza św. o g. 17.00). Zachęcamy dzieci i osoby dorosłe do przyjmowania Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiadamy codziennie od 7.00 do 8.45 i wieczorem o g. 18.00. w piątek po wieczornej Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.

Narzeczonych przygotowujących się do wstąpienia w sakramentalny związek małżeński zapraszamy na jesienną edycję kursu przedmałżeńskiego. Rozpoczęcie, zapisy i pierwsze spotkanie będzie dnia 05 października 2018 roku (piątek) o godzinie 19.00 w sali katechetycznej przy zakrystii dolnego kościoła. Kurs obejmuje 10 spotkań najpierw w piątki,  następnie w środy o godzinie 19.00. Dokładne terminy spotkań są dostępne w gablotach przed kościołem.

Od najbliższej soboty, sobotnie Msze Święte wieczorne o godz. 18:00 będą odprawiane z niedzielnego formularza. Zapraszamy na te Msze osoby starsze, które nie mogą wejść do górnego kościoła, a także osoby pracujące w niedziele.

Studentów, młodzież pracującą i osoby dorosłe, które nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania, a pragną przyjąć ten sakrament, zapraszamy w piątek o godz. 19:00 na spotkanie w sali przy zakrystii dolnego kościoła.

W następną niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci klas III na Mszę św. o g. 16:00 przygotowującą do I Komunii Świętej. Podczas Eucharystii zostaną poświęcone różańce.

Jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich na rok 2020.

Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.

Siostra Klaudia zaprasza bielanki na spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

Dzisiejszy różaniec o godz. 17:00 ofiarujemy w intencji ojczyzny, rodzin, kapłanów, synodu oraz osób bezdomnych.