Ogłoszenia parafialne 30.05.2021 r.

 • W najbliższą niedzielę odbędzie się jedna dodatkowa Msze Święta w kościele dolnym o godzinie 9:00. Nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 10:15.
 • Osobom, które łączą się duchowo z Ofiarą Mszy Świętej i są w stanie łaski uświęcającej, a z obawy przed pandemią nie uczestniczą w Mszy w kościele, udzielimy Komunii Świętej o godzinie 19:00.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godzinie 17:00 a w ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej. W czerwcu zaś zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa – sprawowane w tych samych godzinach co nabożeństwa majowe.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:15, 18.00 i w kościele dolnym o godzinie 9:00. Wyruszymy w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 11:15. Przejdziemy ulicami Okrzei, Kopernika, Piękną, Licealną, Tartaczną i Wyszyńskiego. Procesja jest możliwa w reżimie sanitarnym, przy zachowaniu odstępów i maseczek. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz dekorację ulic i domów na trasie przejścia procesji.
 • W środę i w oktawie Bożego Ciała po Mszach Świętych wieczornych będą śpiewane nieszpory wraz z procesją eucharystyczną. W Boże Ciało nieszpory i procesja o godzinie 17:00.
 • W sobotę dwie grupy dzieci wraz z rodzicami będą przeżywały I Komunią Świętą. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbędzie się w środę: o godz. 16:00 grupa z Mszy Świętej o godz. 10:00 i o godz. 17:00 grupa z Mszy Świętej o godz. 11:30.
 • W sobotę o godzinie 17:00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca z modlitwą różańcową a o godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy.
 • W następną niedzielę będziemy gościć księdza Marka Lemiecha, nowego proboszcza parafii w Wielgolesie Brzezińskim, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła. Zgodnie z zarządzeniem kurii, raz na kwartał, taca przeznaczona jest na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Ksiądz Marek będzie z nami na Mszach Świętych do południa.
 • Również w następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop aborcji” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, której celem jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do narodzin. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie wartości życia ludzkiego.
 • Zapraszamy na zjazd Rodzinnych Róż Różańcowych oraz różańca rodziców za dzieci, który odbędzie się 12. czerwca w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie (ul. Klasyków 21/23). Plakat i program zjazdu na tablicy ogłoszeń.
 • Msza Święta gregoriańska za ks. inf. Jana Byrskiego – z ofiar złożonych na tacę podczas Mszy żałobnej o godz. 13:00 – rozpoczęła się w niedzielę, 16 maja, o godz. 12:30 i trwać będzie do 14 czerwca: w każdą niedzielę o godz. 12:30 a w dni powszednie o 7:00.