Ogłoszenia parafialne 29.11.2020 r.

 • Ordynariusz naszej diecezji, ksiądz biskup Romuald Kamiński skierował do nas list, którego wysłuchaliśmy w czasie dzisiejszych Mszy Świętych. Podajemy link do tego listu oraz do komunikatu o mianowaniu przez papieża Franciszka nowego biskupa pomocniczego w naszej diecezji: https://diecezja.waw.pl/7242.
 • Wczoraj w naszej parafii młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Dziękujemy rodzicom, młodzieży, katechetom, kapłanom, siostrze Dianie – zakrystiance, panu Adamowi – organiście, służbie liturgicznej i szczególnie księdzu Łukaszowi – odpowiedzialnemu za przygotowanie młodzieży do jak najlepszego przeżycia tego czasu. Wczoraj również dwóch ministrantów służących w naszej parafii przyjęło promocję lektorską.
 • W adwencie zapraszamy na roraty sprawowane codziennie o godzinie 6:45 (oprócz niedziel).
 • Dziś o godzinie 17:00 odprawimy różaniec w intencji chorych osamotnionych, prosząc o łaskę zachowania nas od pandemii, a także zwrócenia naszych serc ku Bogu.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiadamy codziennie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 17:00 do 18:00 w kaplicy adoracji. Spowiedź dla dzieci rozpoczniemy w piątek o godzinie 16:45. O godzinie 17:00 odbędzie się Msza Święta z udziałem dzieci i rodziców. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godziny 21:00.
 • W sobotę o godzinie 17:00 odprawimy nabożeństwo różańcowe z racji pierwszej soboty miesiąca. Również tego dnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Antosiak. Pierwsze Msze Święte rekolekcyjne odprawimy o godzinie 18:00 i 19:15. Program rekolekcji podany jest w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej parafii.
 • Opłatki, sianko na stół wigilijny i ozdoby bożonarodzeniowe można nabywać w sali przy wyjściu z kościoła. Parafia nie upoważniła nikogo, aby w jej imieniu roznosił opłatki do Państwa domów.
 • Duszpasterstwo rodzin naszej parafii oferuje możliwość uczestniczenia w mediacjach. Zapisy na mediacje odbywają się w kancelarii parafialnej. Więcej informacji jest na plakacie w gablocie.
 • Dom Dziennego Pobytu Caritas organizuje akcję „Podziel się ciepłem z osobami potrzebującymi”. W najbliższą niedzielę będzie można przynieść męskie rękawiczki, czapki, szaliki, skarpety i pozostawić w przygotowanych pudełkach przy wejściu do kościoła. Większe ilości ubrań męskich będzie można przekazać bezpośrednio do Domu Dziennego Pobytu Caritas przy ul. Granicznej.
 • Dziękujemy Męskiej Straży Porządkowej za posługę i zapraszamy mężczyzn, którzy chcą służyć w naszej parafii. Zapisy u panów pilnujących porządku przy wejściu do kościoła.
 • Zachęcamy do zapoznania się z propozycją rekolekcji o zawierzeniu się Matce Bożej na wzór świętego Ludwika Marii Grignion de Montfort. Informacje na temat tych rekolekcji znajdziemy na stronie www.oddanie33.pl.