Ogłoszenia parafialne – 27.10.2019 r.

 • W październiku zapraszamy na modlitwę różańcową w niedziele o godzinie 17:00, w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, a dzieci w poniedziałki, środy i piątki na godzinę 17:00. Młodzież i osoby pracujące do późna zapraszamy na różaniec w piątek o godzinie 20:00.
 • Dzisiaj o godzinie 17:15 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla starszej grupy młodzieży (I klasa liceum) przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • W każdy poniedziałek o godzinie 17:00 w sali na plebanii spotyka się grupa Anonimowych Alkoholików „Pierwszy krok”. W każdy ostatni poniedziałek miesiąca miting jest spotkaniem otwartym, na które może przyjść każda osoba, pragnąca dowiedzieć się jak radzić sobie z uzależnieniem lub jak pomóc osobie uzależnionej.
 • W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16:00.
  O godzinie 17:00 odbędą się nieszpory z procesją.
  O godzinie 18:00 pierwsza Msza Święta listopadowa za zmarłych.
  1 listopada to również I piątek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00.
  O godzinie 20:00 odmówimy różaniec za zmarłych.
 • Dnia 2 listopada przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Rano Msze Święte o 7:00; 7:45 i 8:30.
  O godzinie 9:00 różaniec z wypominkami za zmarłych.
  O godzinie 10:00 Msza Święta za wszystkich wiernych zmarłych.
  O godzinie 17:00 procesja z wypominkami.
  O godzinie 18:00 druga Msza Święta listopadowa za zmarłych.
  Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 • W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Nawiedzając cmentarze ofiarujmy modlitwy za zmarłych i pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem poświęconym na, którym obowiązuje powaga i modlitewne skupienie.
 • 2 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe z wynagrodzeniem za grzechy przeciwko Bogu i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W sali pod chórem przyjmujemy na Mszę Świętą listopadową i wypominki roczne. Msza Święta listopadowa za zmarłych będzie sprawowana 1. i 2 listopada o godzinie 18.00; w niedziele o godzinie 16.00, w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 16.45 odczytanie wypominek o godz. 17.00 Eucharystia w intencji zmarłych. Modlitwa w intencji zmarłych i czytanie wypominek w niedziele podczas nabożeństw o godzinie 17.00.
 • Zapraszamy rodziców i dzieci klas III na Mszę Świętą 3. listopada o godzinie 16:00 w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 • Rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci w listopadzie, zapraszamy na przygotowanie do chrztu świętego w środę 30. października o godzinie 19:00 w sali przy zakrystii dolnego kościoła.