Ogłoszenia parafialne – 27.09.2020 r.

 • Dziś o godz. 17.00 odprawimy różaniec prosząc o łaskę pokoju w świecie na Białorusi i w naszych Rodzinach o łaskę zachowania nas od pandemii.
 • W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych pon. – sob. po Mszy św. wieczornej, około 18.30. Dla dzieci: pon., śr., pt. o godz. 17.00. Dla młodzieży w pt. o godz.20.00. W niedziele różaniec dla wszystkich o godz. 17.00.
 • W dniu dzisiejszym przy wyjściu głównym z kościoła, członkowie Akcji Katolickiej przyjmują zapisy od osób, które chcą podjąć się cotygodniowego zobowiązania adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w naszej kaplicy N. S. P. Jezusa.
 • Od godz. 17.00 do 18.00 jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w kaplicy N.S. P. J. Spowiadamy także podczas każdej Eucharystii w górnym kościele.
 • Osoby dorosłe, które chcą przygotować się i przystąpić do sak. bierzmowania zapraszamy na spotkanie 29.09 o godz. 19.00 w salce przy zakrystii dolnego kościoła.
 • Rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do uroczystości I Komunii świętej w 2021 roku zapraszamy 11.10 o godz. 16.00 na Eucharystię i poświęcenie różańców.
 • Spotkanie dla Młodzieży kontynuującej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania (szkoła średnia) wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00, około godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dla chcących rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania – młodzież klas 8 Szk. Podst. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 4.10.2020 również po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkania w górnym kościele.
 • W naszej parafii pragnie rozpocząć formację dziecięca gałąź Ruchu Światło – Życie „Dzieci Boże”. Spotkanie dla chętnych dzieci w piątek 2.10 o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie tygodnia podczas każdej Mszy św, a piątek do godz. 21.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz.17.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca różaniec w intencji wynagradzającej po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00
 • Narzeczonych pragnących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego w środę 7.10.2020 o godz. 19.00 w salce dolnego kościoła.
 • W niedzielę 04.10 wolontariusze komitetu „Stop LGBT” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, regulującej kwestie związane z rodziną i precyzuje przepisy dotyczące moralności publicznej. Sprzeciwia się m.in. propagowaniu możliwości przysposabiania dzieci przez związki osób tej samej płci. Odnosi się także do zachowań zakazanych w trakcie zgromadzeń publicznych, w tym do używania symboli narodowych i religijnych w sposób prowokacyjny. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.
 • Pierwsza Mazowiecka Drużyna Harcerzy „Szturm” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej ogłasza nabór do drużyny. Drużyna ZHR Zaprasza chłopaków od 4 klasy szk. podstawowej na zbiórkę harcerską w dniu 3.10 o godz. 10.00 przy kościele.
 • W przypadające w tym roku 100 – lecie Cudu nad Wisłą w najbliższy piątek 2 października rozpocznie się w naszej parafii Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski za przyczyną której ten Cud zwycięstwa w 1920 roku się dokonał.   Obraz pozostanie z nami do piątku 9 października.  W sobotę 3 października o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkanie z Panią Ewą Storożyńską, współautorką monografii „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą 1920 r.”. Pisarka przybliży kwestię Zjawień Matki Bożej podczas Bitwy Warszawskiej w Ossowie i Wólce Radzymińskiej w 1920 roku. Po zakończeniu spotkania będzie można zakupić wymienioną wyżej książkę i otrzymać o autograf.